UniKorona Pieniężny FIO najlepszy w swojej kategorii w rankingu Wprost i Expandera

Fundusz UniKorona Pieniężny FIO należy do grupy funduszy bezpiecznych, ponieważ inwestuje w krótkoterminowe obligacje oraz bony skarbowe – gwarantowane przez Skarb Państwa. W ciągu ostatnich 12 miesięcy (31 grudnia 2004 – 31 grudnia 2005 r.) UniKorona Pieniężny FIO pozwolił zarobić swoim klientom 4,99%. W ostatnich trzech latach stopa zwrotu funduszu wyniosła aż 16,86 proc. (31 grudnia 2002 – 31 grudnia 2005 r.). To najlepszy wynik spośród wszystkich funduszy rynku pieniężnego działających na rynku. – Sukces UniKorona Pieniężny FIO jest konsekwencją przyjętej strategii inwestycyjnej, właściwych przewidywań co do kształtu i ruchów krzywej dochodowości, dobrego doboru instrumentów do portfela i ostrożnego podejścia do ryzyka inwestycyjnego i kredytowego. Ważnym czynnikiem było także wyciąganie wniosków z aktualnej i przyszłej sytuacji polityczno-gospodarczej – podkreśla wiceprezes Union Investment Zbigniew Jakubowski.

Dzięki tak wysokiej stopie zwrotu fundusz UniKorona Pieniężny FIO zajął pierwsze miejsce w kategorii: fundusze rynku pieniężnego w rankingu funduszy inwestycyjnych przeprowadzonego przez Expandera na zlecenie tygodnika Wprost.

W rankingu dobrze wypadły także pozostałe fundusze zarządzane przez Union Investment. Fundusz UniKorona Zrównoważony FIO zajął czwarte miejsce w kategorii: fundusze zrównoważone, również czwarte miejsce w kategorii: fundusze obligacji zajął UniKorona Obligacje FIO.

Union Investment ocenia także, że 2006 r. podobnie jak ubiegły rok upłynie pod znakiem wzrostu aktywów w funduszach inwestycyjnych – w 2005 r. aktywa rynku funduszy przekroczyły 61 mld zł i jest to 63 proc. wzrost. W tym samym czasie aktywa Towarzystwa wzrosły o 50 proc.

Według prognoz Union Investment w 2006 r. fundusze poszczególnych kategorii powinny przynieść następujące stopy zwrotu:

Źródło: Opracowanie własne Union Investment TFI SA.

Union Investment przygotowuje się także do uruchomienia w możliwie najszybszym czasie trzech nowych funduszy, w tym konstrukcji opartych na głównej specjalizacji Towarzystwa – asymetrycznym ryzyku. – Będziemy się starali również sprostać wymaganiom naszych partnerów, oferując produkty dedykowane do ich zindywidualizowanych potrzeb. Liczymy, że dzięki aktywnym działaniom na rynku i rozszerzeniu nasze aktywa wzrosną do końca roku o ok. 1 mld zł. – podsumowuje Zbigniew Jakubowski.