Uniqa dołącza do akcji Gwiazdor

Ruszyła 11. edycja świątecznej akcji Gwiazdor, którą koordynuje Izabela Król, dyrektorka Departamentu Klienta Korporacyjnego w UNIQA. W tym roku do akcji Gwiazdor dołączyła UNIQA.

fot. Uniqa

Gwiazdorzy przez 10 lat ufundowali ponad 25 tys. prezentów. Około 50 proc. listów od dzieci trafiło do branży ubezpieczeniowej. Jest to zatem akcja charytatywna, która mocno związana jest ze środowiskiem ubezpieczeniowym.

– Dla mnie to wielka radość być częścią tak ważnej i potrzebnej akcji. Gwiazdor jest wyjątkowy, ponieważ wspólnie możemy robić prezenty dla dzieci, które dostają je naprawdę bardzo rzadko, albo w ogóle. Warto jeszcze dodać, że w tym roku, ze względu na zewnętrzne okoliczności ekonomiczne, sytuacja wielu dzieci jest zapewne jeszcze gorsza, niż rok temu. Poza tym pojawiło się bardzo dużo dzieci z Ukrainy – mówi Izabela Król.

Od tego roku akcja Gwiazdor zyskuje dodatkową oprawę, dzięki nowej stronie www.gwiazdorzymy.pl. W jej przygotowaniu pomogła UNIQA. Zapisana jest na niej cała historia tej akcji. Na stronie znajdują się między innymi informacje, komu, i  w jaki sposób można pomóc, jak przebiega akcja. Jest także praktyczny poradnik gwiazdora, a  w nim wskazówki jak przygotować i dostarczyć paczkę. Można też zobaczyć, jakie emocje akcja wzbudza od lat w dzieciach, ich opiekunach i gwiazdorach.

Przede wszystkim jednak przez www.gwiazdorzymy.pl można zgłosić chęć bycia gwiazdorem. Wystarczy wypełnić krótki formularz, a zgłoszenie trafi do Izabeli Król. W tym roku do końca października można zgłosić się do roli Gwiazdora.

W ramach akcji Gwiazdor pracownicy UNIQA przygotują również prezenty dla dzieci z domów dziecka, którymi opiekują się od wielu lat. Są to: Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Warszawie i Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Dom” w Skierniewicach.

Akcja Gwiazdor ma korzenie w Poznaniu, a jej początki sięgają 2011 roku. To świąteczna inicjatywa bożonarodzeniowa, której ideą jest spełnienie marzenia dziecka z listu do Św. Mikołaja. Przy czym ideą akcji jest skupienie się na dzieciach w trudnej sytuacji finansowej lub społecznej. Są to głównie dzieci wskazane przez Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, ale nie tylko. Izabela Król współpracuje też z MOPS, Caritas, domami dziecka oraz ośrodkami, które opiekują się osobami niepełnosprawnym w starszym wieku (tzw. Duże Dzieci).

Źródło: Uniqa