Vivus Finance doceniony za przejrzystość działania

Firma Vivus Finance działająca na rynku pożyczek internetowych otrzymała tytuł „Najlepszy Partner w Biznesie” przyznawany przez magazyn „Home&Market”. Kapituła szczególnie doceniła fakt, że Vivus jest jednym z inicjatorów i założycieli Związku Firm Pożyczkowych, który dba o podnoszenie standardów na rynku.

Rynek firm pożyczkowych w Polsce jest szacowany nawet na 4 mld zł. Udzielają one pożyczek na niewielkie kwoty (do 2500 zł) i krótki czas (do 30 dni). Obecnie rynek dojrzał do regulacji, dlatego powstał Związek Firm Pożyczkowych, którego misją jest samoregulacja branży i stworzenie kodeksu dobrych praktyk. Vivus jest jednym z inicjatorów powstania związku.

– Tytuł „Najlepszy Partner w Biznesie” jest dla nas satysfakcją nie tylko dlatego, że potwierdza nowoczesność naszej oferty. My faktycznie staramy się być najlepszym partnerem, dbającym o jasne reguły i przejrzyste zasady udzielania pożyczek – mówi prezes zarządu Vivus Finance Loukas Notopoulos. – Internet jest doskonałym medium dla naszych klientów. Oferta jest przedstawiona w jasny i przejrzysty sposób, a pożyczkobiorca z pomocą suwaków na stronie internetowej sam reguluje jej parametry. Doceniana jest również nasza szybkość – po pomyślnej weryfikacji osoby ubiegającej się o pożyczkę pieniądze w 15 minut znajdują się na koncie.

Vivus był jednym z inicjatorów i założycieli Związku Firm Pożyczkowych. Organizacja ta powstała, by podnosić standardy na rynku, reprezentować branżę i edukować rynek. ZFP zrzesza firmy udzielające pożyczek przez internet – według Loukasa Notopoulosa już nawet 30-40% rynku pożyczek krótkoterminowych przeniosło się do sieci.

Vivus Finance udziela ponad 2 tys. pożyczek dziennie. Klientami firmy są głównie młodzi ludzie – średnia wieku jego klientów wynosi 29 lat. W rok od powstania firmy zatrudnienie w niej znalazło blisko 140 osób.

W kategorii Usługi Pożyczkowe do nagrody Najlepszy Partner w Biznesie przyznawanej przez magazyn „Home&Market”, oprócz Vivusa, nominowane były firmy Provident i Wonga.

Źródło: Vivus Finance