Subfundusz UniKorona Akcje, UniAkcje: Nowa Europa oraz UniSICAV-Balanced Strategy to według zarządzających Union Investment TFI fundusze z największym potencjałem. Warto w nie inwestować, ponieważ to one w ciągu najbliższego roku mogą zyskiwać najwięcej.
W trzecim kwartale 2009 roku Stany Zjednoczone odnotowały wzrost PKB o 2,8 proc., co może oznaczać, że amerykańska gospodarka w końcu odbiła się od dna. Dodatni wzrost PKB w trzecim kwartale – jako jedyny kraj w Unii Europejskiej – odnotowała także Polska. Tak pozytywne dane makroekonomiczne zarówno z kraju jak i zagranicy sprzyjają wzrostom na warszawskiej giełdzie.
Doskonale widać na przykładzie indeksu WIG, który od początku br. do końca listopada wzrósł już o 45,37 proc. – Polskie przedsiębiorstwa niefinansowe osiągnęły dobre wyniki, odnotowując w trzecim kwartale zysk w wysokości 23 mld zł netto – mówi Ryszard Rusak, dyrektor Inwestycyjny ds. Akcji Union Investment TFI. – Poza tym inwestycje w akcje dużych spółek o największej płynności ze strony inwestorów instytucjonalnych, zarówno międzynarodowych jak i krajowych, pozwalają oczekiwać na dalsze wzrosty indeksu WIG20 – dodaje. Z tego powodu subfundusz UniKorona Akcje, którego aktywa są lokowane w akcje największych polskich spółek, został wytypowany przez zarządzających Union Investment TFI jako najlepsza propozycja inwestycyjna w kategorii funduszy akcyjnych w horyzoncie 9-12 miesięcy.
Interesującą propozycją dla tych, którzy akceptują podwyższone ryzyko i chcą inwestować w akcje jest subfundusz UniAkcje: Nowa Europa. Dzięki dywersyfikacji portfela wśród krajów takich jak: Rosja, Polska, Czechy czy Węgry, koncentracji inwestycji na blue chipach z tego regionu oraz dużym udziale w portfelu akcji spółek z sektora surowcowego, fundusz ten ma szansą na atrakcyjne zyski w czasie wychodzenia światowej gospodarki j z recesji.
Trzecim typowanym funduszem ze znacznym potencjałem wzrostu jest luksemburski UniSICAV-Balanced Strategy. Globalne ożywienie gospodarcze szczególnie pozytywnie wpłynie na stan gospodarek wschodzących, które i tak radzą sobie z kryzysem lepiej niż kraje rozwinięte. Ponadto transfer światowych aktywów w kierunku krajów rozwijających się zwiększa potencjał wzrostów dla giełd regionu Europy Środkowej i Wschodniej. – Kolejną szansą na dodatkowe zyski z inwestycji w ten subfundusz, jest także stabilizacja stóp procentowych w Polsce na niskim poziomie oraz umocnienie się kursu złotego, co zaowocuje zapewne dobrymi wynikami z inwestycji w obligacje skarbowe – mówi Maciej Kik, zarządzający Union Investment TFI.
Źródło: Partner of Promotion