W Katowicach będzie można płacić za parkowanie apką mPay. Aplikacja dodatkowo wprowadza specjalną mapę

Od 4 września, należność za postój w strefie płatnego parkowania w Katowicach będzie można wnosić poprzez aplikację mPay. Tamtejsi kierowcy jako pierwsi w Polsce, skorzystają z dodatkowego udogodnienia – specjalnej mapy, która wskaże w jakiej części strefy się znajdują i jaka taryfa ich obowiązuje.

Katowice to 34 miasto, w którym uiścimy opłatę za pośrednictwem mPay, ale pierwsze w Polsce, gdzie użytkownicy zyskają dostęp do specjalnej mapy.

– Nasze rozwiązanie zasugeruje użytkownikowi aplikacji, na podstawie lokalizacji jego telefonu, w jakiej części strefy płatnego parkowania się znajduje i jaki cennik go obowiązuje. Wszystko aktualizowane w czasie rzeczywistym. – mówi Krzysztof Hejduk, Prezes Zarządu mPay S.A.

Użytkownicy powinni pamiętać, aby zatwierdzić proponowaną lokalizację – zgodnie ze swoim faktycznym położeniem oraz zanim oddalą się od samochodu. Identyfikacja następują bowiem na podstawie lokalizacji urządzenia z aplikacją a nie samego auta.

Od 23 lipca br. w Katowicach działa 50 parkomatów, w których zrealizujemy transakcję bezgotówkowo, z wykorzystaniem karty płatniczej, oraz gotówkowo. Wcześniej kierowcy wnosili opłatę u pracownika obsługującego dany parking.

Darmową aplikację mPay możemy pobrać ze sklepów: Google Play, App Store lub Huawei App Gallery. W celu finalizacji transakcji możemy wybierać spośród trzech źródeł płatności: przedpłacona portmonetka, podpięta karta płatnicza lub karta w elektronicznym portfelu kart MasterPass.

Obecnie w dzięki mPay, obok regulowania należności za postój w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego, użytkownik może zakupić bilety komunikacyjne, doładować telefon lub grę, dokonać zakupu treści cyfrowych w serwisach VOD i muzycznych, a nawet nadać nadać paczkę. Dodatkowo, ma możliwość dokonywania błyskawicznych przelewów pomiędzy użytkownikami aplikacji oraz udostępniania zasobów tzw. wirtualnej portmonetki, a także przekazywania wsparcia na rzecz akcji charytatywnych.

Źródło: mPay