Walka o klienta staje się coraz trudniejsza

Internetowa bankowość była dotąd bezkonkurencyjna dla osób zwracających uwagę przede wszystkim na oprocentowanie rachunków i lokat. Spadające stopy NBP to szczególnie niekorzystne zjawisko właśnie dla banków internetowych, bowiem wyraźna różnica w oprocentowaniu lokat zachęcająca klientów do wyboru internetowej oferty staje się coraz mniejsza – podaje „Dziennik Polski”

W związku z obniżeniem stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej zmianie ulega oprocentowanie w mBanku. Zmiana dotyczy rachunku eMAX plus, którego oprocentowanie wynosić będzie 4,50 proc., oraz mLOKAT, których oprocentowanie zmieni się o 0,40-0,60 proc.” – napisano w komunikacie MBanku, który jest liderem internetowej bankowości.

O obniżce oprocentowania lokat poinformował BZ WBK. Maksymalne odsetki w najatrakcyjniejszych wariantach lokat będą przynosiły teraz ok. 3,75 proc. w skali roku, podczas gdy jeszcze do niedawna można było w BZ WBK zarobić nawet 4,5 proc.

Pomimo podjęcia przez Radę Polityki Pieniężnej kolejnej decyzji dotyczącej obniżki stóp procentowych o 0,5 punkta procentowego oraz tendencji rynkowych polegających na obniżaniu stóp procentowych lokat bankowych, utrzymujemy oprocentowanie depozytów na dotychczasowym poziomie – poinformowano komunikacie banku PKO Banku Polskiego w ubiegłym tygodniu.

Pozostawiając oprocentowanie depozytów na dotychczasowym poziomie, PKO Bank Polski podjął decyzję o obniżce od 15 lipca br. oprocentowania najpopularniejszych kredytów konsumpcyjnych o 0,5 punkta – czytamy w „Dzienniku Polskim”

Bank Millennium jako pierwszy w Polsce wprowadził dla klientów detalicznych aukcje lokat terminowych. Podczas aukcji (internetowej) klienci mogą zakładać lokaty, samodzielnie decydując o oprocentowaniu depozytu oraz jego kwocie. Po zakończeniu aukcji uczestnicy otrzymują drogą internetową wiadomość z informacją o wyniku – informuje „Dziennik Polski”