Warmia i Mazury zaufały Citi Handlowy

 

Citi Handlowy podpisał umowę na obsługę bankową Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w tym Urzędu Marszałkowskiego oraz 20 jednostek organizacyjnych. Umowa została podpisana na 5 lat. Wraz nią Citi Handlowy rozszerza swoje zaangażowanie jeśli chodzi o obsługę sektora publicznego na Warmii i Mazurach z dotychczas prowadzonych działań na rzecz Olsztyna, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Elbląga na cały region. Wartość budżetów sektora publicznego obsługiwanych przez Citi Handlowy na Warmii i Mazurach sięga już niemal 3 mld zł.


Cieszy mnie, że po przeprowadzeniu procedury przetargowej możemy podpisać umowę z partnerem, który gwarantuje sprawną obsługę bankową, zarówno bieżącą, jak i związaną z realizacją projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Cieszy tym bardziej, że firma jest jednym z największych pracodawców w regionie – w Olsztynie, w Centrum Operacyjnym i Centrum Rozliczeń zatrudnia w sumie około tysiąca osób. Liczymy na dobrą współpracę,powiedział Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.


Warmia i Mazury są dla nas szczególnie istotne. Od ponad 15 lat rozwijamy w Olsztynie Centrum Rozliczeń. Nasze zaangażowanie jeśli chodzi o wsparcie dla sektora publicznego sięga 2012 roku, kiedy rozpoczęliśmy współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Kolejny krok to zaplanowana do 2018 roku obsługa Olsztyna i Elbląga. Podpisana dzisiaj umowa o współpracy z Województwem Warmińsko-Mazurskim to dla nas duże osiągnięcie, ale przede wszystkim dowód zaufania i potwierdzenie trafności prowadzonych przez nas działań na Warmii i Mazurach. Dziękujemy i cieszymy się, że możemy nadal wspierać ten region w jego rozwoju,podkreśla Czesław Piasek, członek zarządu Cti Handlowy.

Kompleksowa obsługa Województwa Warmińsko-Mazurskiego realizowana przez Citi Handlowy obejmuje prowadzenie ponad 230 rachunków, płatności krajowych i zagranicznych, obsługę gotówkową wpłat i wypłat gotówkowych, obsługę kart płatniczych oraz kredyt w rachunku bieżącym. Wypłaty gotówkowe realizowane będą we wszystkich placówkach Poczty Polskiej na Warmii i Mazurach oraz w placówkach Citi Handlowy w Olsztynie i Elblągu. Bank chce także aktywnie wspierać województwo warmińsko-mazurskie w dalszym rozwoju opartym m.in. o finansowanie ze środków unijnych. Wraz z przyznaną kwotą niemal 2 mld euro na realizację programu dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, Warmia i Mazury zyskują na konkurencyjności i mają szansę zwiększyć swoją atrakcyjność wobec nowych inwestorów. Citi Handlowy z kolei wdraża obecnie program ELENA, którego celem jest ułatwienie jednostkom sektora publicznego realizowanie inwestycji w projekty związane z efektywnością energetyczną. Budżet programu realizowanego przez Citi Handlowy wynosi 40 mln euro z przeznaczeniem na finasowanie projektów energetycznych.

Oferta Citi Handlowy adresowana do szeroko rozumianego sektora publicznego opracowana jest z myślą o wsparciu jednostek w zakresie zoptymalizowania procesów przeprowadzanych transakcji przy jednoczesnym zapewnieniu elastyczności i efektywności zarządzania środkami finansowymi oraz minimalizacji kosztów. Citi Handlowy jest prekursorem wielu innowacyjnych rozwiązań bankowych przeznaczonych do obsługi Jednostek Samorządu Terytorialnego. Wśród tych rozwiązań należy wymienić m.in. system płatności masowych czy karty przedpłacone. Nowoczesna bankowości dla sektora publicznego pozostaje jednym z priorytetowych kierunków rozwoju bankowości korporacyjnej Citi Handlowy.