Od 20 stycznia do 20 lutego 2010 roku w salonie firmowym Sanitec Koło w Krakowie można zobaczyć wystawę projektów warszawskich inwestycji, które mają szansę powstać w najbliższym czasie.
Zgodnie z wcześniejszymi założeniami salon jest nie tylko miejscem, gdzie można obejrzeć i kupić wyposażenie łazienki, ale również wziąć udział w ciekawych spotkaniach i wydarzeniach.
Wystawa „Plany na przyszłość 2009. Rysunki architektoniczne i makiety nowych warszawskich inwestycji” przeznaczona jest nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla wszystkich interesujących się architekturą. Dla osób wrażliwych na piękno i harmonię przestrzeni miejskiej.
Celem wystawy jest pokazanie najlepszych rozwiązań proponowanych przez warszawskie pracownie architektoniczne. Najczęściej są to pomysły uniwersalne, jak w przypadku budownictwa mieszkaniowego. Jednak znajdziemy tam również koncepcje zagospodarowania przestrzeni miejskiej i rewitalizację obiektów postindustrialnych.
– Dzięki uprzejmości Centrum Łowicka mamy okazję pokazać mieszkańcom Krakowa dużą część wystawy, która od kilku lat gromadzi w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego tłumy warszawiaków. Jest już tradycją, że obok prac bardzo znanych biur architektonicznych np. APA Kuryłowicz, Jems, APA Wojciechowski, Szaroszyk & Rycerski czy Hermanowicz, Rewski Architekci pojawiają się projekty biur, których historia jest znacznie krótsza. Niemniej są to prace bardzo interesujące i dojrzałe np. Płaskowicki i Partnerzy, S.A.M.I. Architekci, Grupa 5 – mówi Adrian Burzyk, dyrektor ds. obsługi inwestycji i kurator wystawy.
W salonie wystawiono 80 wybranych projektów (na planszach oraz w specjalnej, wielkoformatowej prezentacji multimedialnej) spośród 160 zaprezentowanych wcześniej na wystawie zorganizowanej przez Centrum Łowicka w Warszawie.
Projekty reprezentują cztery typy inwestycji – Budynki użyteczności publicznej, Stare/Nowe, Przestrzeń Miejska i Budynki Mieszkalne. Organizatorzy wystawy spodziewają się szczególnego zainteresowania modnymi obecnie tematami modernizacji obiektów zabytkowych i pofabrycznych. Należą do nich m.in. rewitalizacja terenów dawnej fabryki Norblina na Woli, autorstwa pracowni JEMS oraz modernizacja historycznej Działobitni na Żoliborzu, zaproponowana przez pracownię Bulanda – Mucha. Osoby interesujące się urbanistyką zobaczą na wystawie m.in. koncepcję zagospodarowania otoczenia Stadionu Narodowego, rejonu zakładów lniarskich w Żyrardowie oraz nową Saską Kępę.
Źródło: E.C.H.O Communications