Własne fundusze w Biurze Maklerskim Banku BGŻ

Biuro Maklerskie Banku BGŻ rozszerza portfel  produktów inwestycyjnych o BGŻ Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty (BGŻ SFIO). Fundusz w formule „white label” został utworzony we współpracy z Ipopema TFI. Na podstawie umowy o doradztwo inwestycyjne Biuro Maklerskie Banku BGŻ będzie tworzyło modelowe portfele funduszu, które będą wykorzystywane w procesie zarządzania aktywami zgromadzonymi przez BGŻ SFIO.

– W ofercie dostępnej dla klientów znajdą się cztery subfundusze wchodzące w skład BGŻ SFIO, zróżnicowane  pod względem poziomu ryzyka inwestycyjnego i oczekiwanej stopy zwrotu: konserwatywny, stabilny, zrównoważony i dynamiczny – powiedział Daniel Ścigała dyrektor Biura Maklerskiego Banku BGŻ.

Każdy subfundusz będzie inwestował  w jednostki uczestnictwa starannie wyselekcjonowanych funduszy inwestycyjnych dostępnych na polskim rynku. Filozofia zarządzania funduszem oparta jest na dwóch filarach: dopasowanie składu portfela inwestycyjnego danego subfunduszu do aktualnej i prognozowanej sytuacji gospodarczej oraz wybór najlepiej zarządzanych funduszy inwestycyjnych w oparciu o autorski model oceny.

W procesie inwestycyjnym Biuro Maklerskie Banku BGŻ korzysta z wiedzy i doświadczenia Banku BGŻ, szczególnie w zakresie analiz makroekonomicznych i oceny perspektyw rynku obligacji. Jedną z podstawowych zalet inwestycji w BGŻ SFIO jest dywersyfikacja portfela funduszy inwestycyjnych w ramach jednego produktu. – Zarówno nowi, jak i obecni klienci Banku BGŻ mogą wejść w łatwy sposób w świat profesjonalnego inwestowania i zwiększyć swoje zyski– podkreśla Tomasz Zyśko dyrektor zarządzający ds. sprzedaży w Banku BGŻ.

Model zarządzania subfunduszami, które znajdują się pod wspólnym parasolem jest dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz poziomu ryzyka akceptowalnego przez klienta. –  Monitorujemy rynek, skład portfela dostosowujemy do warunków rynkowych i fazy cyklu gospodarczego w oparciu o sprawdzone metody wypracowane przez naszych specjalistów i ekspertów. Najlepsze fundusze wielu TFI gromadzimy w jednym produkcie, który pozwoli naszym klientom  osiągać bardziej stabilne i przewidywalne zyski – dodał Daniel Ścigała.

Wynagrodzenie za zarządzanie zostało ustalone na atrakcyjnych poziomach. W przypadku subfunduszu o najwyższym poziomie ryzyka BGŻ Subfundusz Dynamiczny wyniesie ono maksymalnie 0,9 proc. w skali roku (średnia dla funduszy akcji to 3,5 proc.), a w subfunduszu najbardziej bezpiecznym – BGŻ Subfundusz Konserwatywny – maksymalnie 0,4 proc. w skali roku (średnia dla funduszy bezpiecznych to 1,2 proc.). Oferta będzie dostępna zarówno w oddziałach Banku BGŻ, jak i w internetowym BGŻOptima. Do 31 sierpnia 2014 będzie trwała promocja zwalniająca klientów z opłaty manipulacyjnej za nabycie jednostek uczestnictwa wszystkich subfunduszy BGŻ SFIO. Kwota wystarczająca do rozpoczęcia inwestowania w fundusz wynosi 100 zł.

Ipopema TFI specjalizuje się w zarządzaniu portfelami na zlecenie zewnętrznych podmiotów. Obecnie zarządza ponad 20 mld PLN aktywów zgromadzonymi w 83 funduszach inwestycyjnych.