Wolontariat pracowniczy w Ergo Hestii

– Wolontariat pracowniczy pozwala funkcjonować Fundacji. Najbardziej liczną grupę pracowników Integralii stanowią osoby zatrudnione w Grupie Ergo Hestia – mówi Daria Łobodzińska, prezes Fundacji Integralia. – Pomagają nam w ramach swojego czasu pracy. Dzięki nim redukujemy koszty zatrudnienia – skupiając się tym samym na finansowaniu działań statutowych. Entuzjazm i zaangażowanie pracowników Grupy Ergo Hestia w działania na rzecz Fundacji udzielają się innym. Otrzymujemy coraz więcej ofert współpracy od studentów lub absolwentów, którzy chcą przyjść do nas na praktykę lub związać się z nami na dłużej.

Pracownicy Grupy Ergo Hestia w ramach działalności wolontarystycznej na rzecz Fundacji Integralia angażują się w działania związane między innymi z rekrutacją kandydatów, prowadzeniem spraw kadrowych, poradnictwem prawnym, promocją i public relations, a także organizowaniem szkoleń z zakresu aktywizacji zawodowej dla osób niepełnosprawnych.

Warto wspomnieć, że pracownicy Grupy Ergo Hestia uczestniczą również w akcjach krwiodawstwa organizowanych regularnie przez sopockiego ubezpieczyciela.

– Wśród pracowników Ergo Hestii nie brakuje osób, którym regulany udział w kolejnych edycjach akcji wszedł w krew – mówi Filip Nerc z Biura Likwidacji Szkód, pomysłodawca i koordynator akcji.

Zbiórka krwi odbywa się w specjalnym medycznym autobusie ustawionym tuż obok siedziby centrali firmy.

Fundacja Integralia powstała w maju 2004 roku i należy do Grupy Ergo Hestia. Pomaga osobom z niepełnosprawnością w poszukiwaniu pracy, m.in. poprzez organizowanie bezpłatnych szkoleń, a pracodawcom – w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Więcej informacji na temat Fundacji można znaleźć na stronie: www.integralia.pl.

Cyprian Charytoniuk, kierownik Działu Szkoleń i Rozwoju, Grupa Ergo Hestia

– Wolontariat był mi bardzo bliski już w czasach studenckich. Pamiętam – wtedy właśnie przyszła refleksja, że warto nieść bezinteresowną pomoc innym. Fundacja Integralia jest takim miejscem, w którym – pracując zawodowo – mogę przekazywać swoją wiedzę i doświadczenia osobom, które naprawdę tego potrzebują. To sprawia wiele satysfakcji i radości. Myślę, że angażując się w wolontariat stajemy się po prostu lepszymi ludźmi. Poza tym wierzę, że uczynione dobro do nas wraca.

Magdalena Gigoń, główny specjalista w Biurze Administracji, Grupa Ergo Hestia

– Oddać krew po raz pierwszy zdecydowałam się już dawno, ze względu na sytuację rodzinną. Potem w Hestii nadarzyła się okazja, żeby zrobić to ponownie, nie tracąc przy tym czasu na dojazd do stacji krwiodawstwa. Staram się regularnie oddawać krew, jeśli tylko akurat nie jestem zaziębiona. To nic nie boli. Wypełnienie formularza, badanie wstępne krwi, wywiad u lekarza i decyzja – to wszystko trwa około pół godziny. Ważne jest, że mogę komuś pomóc – to stanowczo poprawia samopoczucie.