Kupno mieszkania to nie lada wysiłek. Przekonali się o tym ci, którzy takie zakupy mają już za sobą. Począwszy od wyboru odpowiedniej lokalizacji, metrażu, a przede wszystkim ceny mieszkania trafiamy do właściwego dewelopera.
Dochodzi zwykle do kilku spotkań, zdobywania informacji, przemyśleń i ostatecznej decyzji o zakupie. Wówczas pojawiają się kwestie formalne, czyli podpisanie umowy przedwstępnej oraz umowy właściwej – czyli umowy przyrzeczonej w formie aktu notarialnego. Papierkowa robota i konieczność spotkania się z notariuszem przyprawia wielu o zawrót głowy. Nie ma w tym nic dziwnego, zakup własnego „m” to często jedna z najważniejszych życiowych decyzji, a to może powodować stres. Jednak dzięki profesjonalnej obsłudze w danej firmie, proces ten może przebiec znacznie szybciej i przyjemniej.
– Staramy się aby wszelkie formalności związane z kupnem mieszkania w najmniejszym stopniu obarczały klienta. Dzięki współpracy z najlepszymi doradcami finansowymi, oferujemy kompleksową obsługę kredytową i wybranie najlepszej oferty. Naszym wieloletnim partnerem jest również PKO BP, który dla naszych klientów przygotował specjalne warunki finansowania – mówi Bartłomiej Rzepa, prezes Wawel Service.
Wydaje się, że wraz z podpisaniem umowy, możemy wreszcie odetchnąć. Czy aby na pewno? Wizja odbioru niewykończonego mieszkania napawa strachem przed kolejną pracą, jaką jest jego urządzenie. Czas i wysiłek podjęty w kierunku zamieszkania w nowym lokum jest niewspółmiernie większy od tego, związanego z jego zakupem. W Polsce większość nowych lokali oddawanych jest w stanie deweloperskim, który z reguły zawiera tynk, wylewkę, centralne ogrzewanie oraz doprowadzoną instalację elektryczną. Taki standard daleki jest od tego, który umożliwiłby natychmiastowe wprowadzenie się do mieszkania. Dlatego niektórzy deweloperzy oferują wykończenie pod klucz, czyli lokale gotowe do zamieszkania.
– Naszym klientom oferujemy kompleksowa usługę wykończenia i wyposażenia nowego mieszkania. Oddajemy do ich dyspozycji utalentowanych architektów z wyczuciem smaku, rzetelnych dostawców materiałów oraz pracowitych i odpowiedzialnych wykonawców. Dzięki naszej współpracy z wieloma firmami z branży budowlanej gwarantujemy zakup wyposażenia na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach – mówi Bartłomiej Rzepa.
Wykończenie mieszkania przez dewelopera to rozwiązanie dla tych, którzy chcą zaoszczędzić swój czas, ale i pieniądze. Wybierając opcję „pod klucz” można zaoszczędzić na różnicy w kwocie podatku VAT. Przy zakupie materiałów budowlanych zapłacimy 22% podatku, podczas gdy kupno wykończonego przez firmę deweloperską lokalu obciążone jest podatkiem w wysokości 7% VAT.
W ramach standardowej usługi oferowane jest najczęściej wykończenie ścian i podłóg, stolarka drzwiowa- drzwi wewnętrzne oraz wyposażenie łazienki w urządzenia sanitarne. Klient może również zamówić projekt aranżacji wszystkich wnętrz, wraz z ich umeblowaniem.
Klientom, którzy zdecydują się na standard „pod klucz” zapewniamy bezpłatną aranżację wnętrz dostosowaną do indywidualnych potrzeb i upodobań przyszłych mieszkańców. Proponujemy kompleksową usługę; począwszy od zaplanowania powierzchni, funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń, po wykończenie i doposażenie wnętrz – mówi Rzepa. Chętnie realizujemy również nietypowe pomysły aranżacyjne.
Podczas gdy na zachodzie opcja „pod klucz” od dawna jest standardem, na polskim rynku mieszkaniowym stanowi pewnego rodzaju nowość. Jak wskazują dane Home Broker, zaledwie jeden na 20 klientów kupujących mieszkanie od dewelopera decyduje się na wybór wykończenia „pod klucz”. Wynika to z ograniczonej jak dotychczas liczby ofert tego typu, co jednak ma się wkrótce zmienić. Firmy deweloperskie coraz częściej bowiem wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów starając się dostosować ofertę do ich potrzeb. Rosnąca konkurencja na rynku może spowodować, że usługa wykończenia mieszkania pod klucz stanie się standardem u większej liczby deweloperów.
Źródło: PR News