Wymiana walut w sieci – tak oszczędzają firmy transportowe i spedycyjne

W obliczu wzrastających cen paliw firmy z sektora transportu drogowego poszukują sposobów na obniżenie kosztów związanych z prowadzoną działalnością. Jednym z nich jest tania wymiana walut w Internecie, dzięki której przedsiębiorstwa mogą zaoszczędzić nawet setki tysięcy złotych rocznie. Według danych Walutomatu już ponad 3 tysiące firm korzysta z takiego rozwiązania.

Przedsiębiorstwa związane z transportem, spedycją i logistyką, zwłaszcza te z sektora MSP, starając się utrzymać na rynku, poszukują skutecznych sposobów na oszczędności. Coraz więcej firm sięga po nowoczesne e-biznesowe rozwiązania, takie jak internetowa wymiana walut. Dzięki temu oszczędzają nie tylko czas, ale i powiększają swoje zyski.

 

Największym zainteresowaniem ze strony firm z branży TSL cieszą się społecznościowe platformy wymiany walut. Jednym z przykładów takich serwisów, działających na korzyść przedsiębiorstw, jest Walutomat. Za jego pośrednictwem użytkownicy wymieniają waluty po kursie, jaki ustalą między sobą. Dzięki temu wymiana nie jest obarczona spreadem, który sięga kilku procent w tradycyjnych odpowiednikach. Takie rozwiązania pozwalają zaoszczędzić setki tysięcy złotych w skali roku.

 

– Otrzymujemy coraz więcej zapytań dotyczących wymiany walut poprzez nasz serwis od firm z branży transportowej. Głównie są to prężnie rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa, które poszukują taniego sposobu na wymianę walut – mówi Marta Bartoszczyk, rzecznik prasowy Walutomat.pl – Od stycznia tego roku notujemy rekordowe rejestracje na naszym serwisie. Liczba zarejestrowanych użytkowników wzrosła czterokrotnie w porównaniu do analogicznego okresu w minionym roku – dodaje.

 

Według danych Walutomatu, ponad 3 tysiące firm eksportowych i przedsiębiorstw, mających stałe kontakty i rozliczenia z partnerami zagranicznymi, korzysta już z wymiany walut za pośrednictwem Internetu. Dużą grupę klientów stanowią firmy zajmujące się transportem międzynarodowym i logistyką. Bardzo często przedsiębiorstwa takie posiadają kredyty walutowe lub leasing zaciągnięty w obcej walucie, którą wymieniają również za pośrednictwem serwisu społecznościowego.

 

– Prowadzimy stałe zlecenia na platformie Walutomat.pl, wymieniając euro na złotówki. Dzięki takiej wymianie możemy zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, a dodatkowe środki przeznaczyć na bieżącą działalność operacyjną. Ponadto, za prowadzenie stałych transakcji otrzymujemy rabaty, dzięki którym możemy uzyskać dodatkowe oszczędności – wyjaśnia Renata Bednarek właściciel firmy Bednarek Transport.

 

Oprócz korzyści finansowych, jakie może osiągnąć przedsiębiorstwo transportowe, wymieniając walutę w Internecie, zastosowanie takich rozwiązań usprawnia działania organizacyjne – Zajmujemy się kompleksową obsługą spedycyjną wszelkich towarów będących przedmiotem wymiany handlowej w całej Europie. Wymieniając walutę w sieci zyskaliśmy czas, który wcześniej, był tracony na stanie w kolejkach w kantorze czy banku. Dodatkowe zaoszczędzony godziny pracy wykorzystujemy teraz na przyjmowanie nowych zleceń od dużych koncernów międzynarodowych – dodaje Stanisław Daglis z firmy RED Transport i Spedycja.

 

Wymiana walut za pośrednictwem Walutomatu jest bardzo bezpieczna dla firm. Serwis działa w oparciu o trójstopniowy system weryfikacji i zabezpieczeń transakcji: weryfikację tożsamości klienta, konieczność zabezpieczenia środków przed złożeniem zlecenia wymiany, SMS-owe zabezpieczenie rozliczeń.

Do wymiany pomiędzy użytkownikami może dojść tylko wtedy, gdy obie strony zabezpieczyły odpowiednie środki finansowe na koncie operatora serwisu. Tym samym nie ma żadnej możliwości, aby któraś ze stron nie wywiązała się z zawartej transakcji. Przy księgowaniu wpłat wymagana jest pełna zgodność danych osobowych z przelewu z danymi podawanymi przy rejestrowaniu konta w Walutomacie. Jeśli dane z wyciągu bankowego zgadzają się z danymi deklarowanymi przy rejestracji, firma może zacząć składać zlecenia wymiany.

Ponadto, działanie Walutomatu oparte jest na przelewach bankowych – nie na wymianie gotówkowej. System bankowy gwarantuje więc najwyższy poziom zabezpieczenia środków. Obrót walutami w Polsce reguluje ustawa Prawo Dewizowe z 27 lipca 2002. Zgodnie z jej przepisami operator serwisu Walutomat.pl – Revelco Sp. z o.o. – prowadzi działalność kantorową i jest wpisany do rejestru prowadzonego przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego. 

Źródło: Walutomat.pl