Zakończył się drugi turniej z cyklu Deutsche Bank BMW Pro-Am Tour

Drugi turniej Deutsche Bank BMW Pro-Am Tour należał do Wojciecha Świniarskiego i Thomasa Bosco-Cwioka. Tytuł jest o tyle cenniejszy, że Kraków Valley Golf & Country Club jest trudniejszym polem niż wrocławski Toya Golf & CC, na którym odbył się poprzedni turniej. Rozgrywkom towarzyszyły także akcje charytatywne.

Po dwóch dniach (11-12 czerwca) na wietrznym polu Kraków Valley Golf & Country Club na szczycie tabeli uplasowali się Wojciech Świniarski i Thomas Bosco-Cwiok. Świniarski zwyciężył w klasyfikacji PRO. Jest to jego pierwsze zwycięstwo w tym roku i pierwszy zawodowy tytuł. Trenujący na co dzień w Teksasie Bosco-Cwiok – był najlepszy wśród graczy niezawodowych.

Peter Bronson, zwycięzca Deutsche Bank Pro-Am Tour w 2010 r., uplasował się na 2. miejscu w klasyfikacji profesjonalistów, a zaraz po nim Martyn Proctor. Triumfator AM rozgrywek Deutsche Bank BMW Pro-Am Tour we Wrocławiu, Mateusz Gradecki, w Krakowie zajął 2. miejsce, przed Adrianem Meronkiem.

Podczas 1 rundy turnieju na 15 dołku został zorganizowany konkurs nearest to the pin, którego najbardziej widowiskowym elementem było hole-in-one w wykonaniu Mariusza Gaika.

W sobotnim turnieju zagrali również znani polscy sportowcy: do niedawna bramkarz Realu Madryt Jerzy Dudek oraz były hokeista Mariusz Czerkawski. Obaj panowie wraz z juniorem Mateuszem Gradeckim zostali wytypowani do zbierania punktów stableford, które zostały przeliczone na pieniądze i podarowane podopiecznym z Fundacji Przyjaciółka. Dochód z Charity Bunker przy dołku numer 1 również przekazany zostanie potrzebującym dzieciom.

Źródło: Deutsche Bank PBC