Zawodnicy mBank Maraton Team zwycięzcami Biegu Niepodległości

W rozgrywającym się 11 listopada 2008 roku Biegu Niepodległości Edyta Lewandowska zajęła pierwsze miejsce, dobiegając do mety z czasem 35:07 min. W klasyfikacji mężczyzn najlepszy okazał się Henryk Szost, osiągając wynik 29:54 min. Pozostali członkowie grupy zdobyli równie wysokie lokaty. Paweł Ochal uplasował się na czwartej pozycji z czasem 31.09 min. Polski reprezentant podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Arkadiusz Sowa zajął piąte miejsce (31.12 min.).

Dziesięciokilometrowa trasa prowadziła historycznym szlakiem z Krakowskiego Przedmieścia do Wilanowa. Tegoroczna edycja biegu odbyła się pod hasłem „Twoja lekcja historii”. W wydarzeniu wzięło udział 5000 biegaczy z całej Polski. To rekordowa liczba uczestników w historii tej imprezy.

mBank Maraton Team powstał z myślą o wspieraniu zdolnych polskich biegaczy, a także propagowaniu sportu i zdrowego stylu życia oraz upowszechnianiu biegania jako najprostszej formy aktywności. W skład mBank Maraton Teamu wchodzi elita polskiego świata sportu – wielokrotni medaliści na Mistrzostwach Polski na dystansie maratonu i półmaratonu oraz zdobywcy wysokich lokat podczas maratonów europejskich:

Monika Drybulska
Edyta Lewandowska
Justyna Bąk
Henryk Szost
Arkadiusz Sowa
Paweł Ochal

Umowy z zawodnikami obejmują sezon 2008-2009. Opiekunem mBank Maraton Teamu jest Artur Osman – uznany polski maratończyk, zwycięzca 4. edycji mBank Łódź Maratonu. Szczegółowe informacje na temat zespołu są dostępne na stronie: http://www.maraton.com.pl/.