Swoje niezwykle udane, ponad dziesięcioletnie partnerstwo z organizatorami Pucharu Świata w rugby organizacja Visa przedłużyła w listopadzie 2005 r., uzyskując status Oficjalnego Partnera Ogólnoświatowego oraz oficjalnego dostawcy usług płatniczych na czas Pucharu Świata w 2007 r.
„Tych pięciu wspaniałych zawodników doskonale symbolizuje namiętności związane z rugby oraz idealnie oddaje ducha tej dyscypliny. Kibicom na całym świecie znane są ich najwyższe umiejętności, zdolność przekraczania granic ludzkich możliwości, a także prawdziwie sportowa postawa okazana w zmaganiach na najwyższym szczeblu, w Pucharze Świata. Ich zdolności przywódcze, wyobraźnia i perfekcja na boisku i poza nim – to dokładnie te same cechy, jakie wyróżniają organizację Visa. Współpracując z nami, zawodnicy będą również dzielić się swoją wiedzą, pasją i wiarą z kibicami rugby na całym świecie” – powiedział Tom Shepard, wiceprezes Visa International ds. międzynarodowego marketingu, sojuszy partnerskich i sponsoringu.
Sponsorowanie Pucharu Świata w rugby to dla organizacji Visa okazja do podjęcia działań marketingowych na najważniejszych dla niej rynkach międzynarodowych. Zawodnicy „Zespołu Sław” – rzecznicy Visa, będą występować w różnych promocjach kierowanych do firm handlowo-usługowych oraz do posiadaczy kart. Każdy z członków „Zespołu Sław” pojawi się w kilku programach promocyjnych (w tym również w materiałach przesyłanych 20 tys. finansowych instytucji członkowskich Visa), a także w reklamach telewizyjnych.
Przewidzianych jest kilka „wirtualnych” (internetowych) spotkań z kibicami. W ramach internetowego forum dyskusyjnego członkowie „Zespołu Sław Rugby” organizacji Visa wskażą zagadnienia ważne dla tej dyscypliny i poproszą kibiców o przedstawienie swoich opinii.
Na spotkaniu zorganizowanym przez organizację Visa w Paryżu, żywe legendy światowego rugby zastanawiały się, co stanowiło najbardziej doniosły moment w dwudziestoletniej historii Pucharu Świata w tej dyscyplinie. Jednogłośnie zgodzono się, że moment taki nastąpił podczas odbywającego się w Johannesburgu finale z 1995 r., kiedy to na boisku pojawił się Nelson Mandela ubrany, w geście pojednania, w koszulkę z antylopą Sprinbok – symbolem kraju oraz jego drużyny rugby w okresie apartheidu.
Wydarzenie to pokazało, jak sport może pomóc w przezwyciężeniu podziałów i stać się czynnikiem integrującym społeczeństwo. Obecność Nelsona Mandeli na w/w finale przyczyniła się do wzmocnienia demokratycznej transformacji kraju i podniosła znaczenie Pucharu Świata w rugby. Według Joela Stranskyego „dla Republiki Południowej Afryki Puchar Świata w 1995 r. był czymś więcej niż tylko zawodami rugby. Był on częścią szerszego procesu jednoczenia kraju, w ramach którego całe poprzednio podzielone społeczeństwo wspólnie kibicowało swojej drużynie. Stało się to możliwe właśnie dzięki nałożeniu przez Mandibę (honorowy tytuł Nelsona Mandeli) koszulki z antylopą Sprinbok”.
W podobnym duchu wypowiedział się John Eales: „Przeszłość przestała się liczyć, gdy Mandela wszedł na murawę ubrany w koszulkę z antylopą Sprinbok, ukazując – po zwycięstwie RPA w finałowym spotkaniu – jak sport potrafi leczyć nawet najboleśniejsze rany”.
W ciągu nadchodzących miesięcy członkowie „Zespołu Sław Rugby” organizacji Visa – którzy reprezentowali swoje kraje łącznie w 361 spotkaniach międzynarodowych, w tym w 61 meczach w ramach 13 cykli Pucharu Świata – wezmą udział w specjalnych, transmitowanych w internecie konferencjach telewizyjnych i radiowych, gdzie opowiedzą o najważniejszych chwilach w swojej karierze i przytoczą wspomnienia z poprzednich edycji Pucharu Świata w rugby.
Zinzan Brook był członkiem zwycięskiego zespołu Nowej Zelandii („All Black”), który grając na własnym terenie zdobył Puchar Świata w 1987 r. Uznawany za jednego z najlepszych graczy rugby w historii.
Jon Eales dwukrotnie zdobywał Puchar Świata z reprezentacją Australii („Wallabies”) – w Walii w 1999 r. (jako kapitan) i wcześniej w Anglii w 1991 r. Był kapitanem reprezentacji rekordową ilość razy.
Martin Johnson uważany jest za najbardziej zasłużonego kapitana reprezentacji Anglii, którą poprowadził do zwycięstwa w Pucharze Świata w 2003 r.
Phillppe Sella ustanowił rekord świata w ilości występów w reprezentacji narodowej (111 razy w barwach Francji).
Joel Stransky zdobył zwycięskie punkty dla Republiki Południowej Afryki w finale Pucharu Świata 1995 r. Choć poprzednio ani razu na zawodach międzynarodowych nie zagrał drop-goal (kopu z „kozła”), dokonał tej sztuki właśnie w Johannesburgu, zapewniając RPA zwycięstwo nad Nową Zelandią wynikiem 15-12 – po dogrywce.
Współpraca organizacji Visa z „Zespołem Sław Rugby”, przywołująca ducha tej dyscypliny i związane z nią emocje stworzy wyjątkowe, spektakularne możliwości biznesowe instytucjom członkowskim oraz detalistom na całym świecie; przyniesie także dodatkowe korzyści użytkownikom kart Visa.
„Cieszę się ogromnie, że Puchar Świata w rugby w 2007 r. odbędzie się we Francji. To dla nas niezwykły zaszczyt, że zgromadzone w naszym zespole chodzące legendy rugby z całego świata wspomogą nas w promocji tej wspaniałej imprezy wśród naszych instytucji członkowskich, posiadaczy kart oraz partnerów handlowo-usługowych – nie tylko we Francji, lecz w całej Europie”, podsumował Colin Grannell, wiceprezes Visa Europe ds. marketingu partnerskiego.
W 1995 r. organizacja Visa sponsorowała Puchar Świata w rugby w ramach programu regionalnego, po czym stała się sponsorem ogólnoświatowym imprezy w latach 1999 i 2003.