Znamy zwycięzców trzeciego Deutsche Bank BMW Pro-Am Tour

Nawet deszczowa aura nie była w stanie zrazić zawodników i kibiców Deutsche Bank BMW Pro-Am Tour, którzy pojawili się w miniony weekend na Sierra Golf Club, gdzie odbył się trzeci turniej największego w Polsce wydarzenia dla golfistów profesjonalnych i amatorskich. Zwyciężyli Max Sałuda (Pro) i Jan Zawadowski (Am).

Po pierwszym dniu sobotnich rozgrywek Max Sałuda dzielił I miejsce z Mike’iem O’Brienem. W niedzielę  Sałuda od samego rana radził sobie świetnie, co dało mu zwycięstwo w trzecim turnieju z cyklu Deutsche Bank BMW Pro-Am Tour. Drugie miejsce zajął Kuba Ossowski, który wygrał z Peterem Bronsonem zaledwie jednym uderzeniem.

Najlepszym zawodnikiem wśród amatorów okazał się Jan Zawadowski, dla którego było to drugie – po Akademickim Pucharze Polski – zwycięstwo w tym sezonie. Drugą pozycję wśród amatorów zajął Grzegorz Zieliński jr, na trzecie miejsce spadł dotychczasowy lider, Mateusz Jędrzejczyk. Tytuł najlepszej kobiety w kategorii amatorów kobiet wywalczyła juniorka Dominika Antoniszczak.

Podczas turnieju odbyła się także akademia golfa pod patronatem Deutsche Bank, a po zejściu wszystkich zawodników z pola, rozegrany został konkurs „The Longest Putt” – zawodnicy celowali do dołka z odległości 15 m. Najbliżej celu posłali piłeczkę Dariusz Pejas wśród pro i Marek Marcinkowski wśród amatorów. Dzięki usytuowanemu przy dołku nr 4 Charity bunker udało się zebrać środki finansowe, które zasilą konto fundacji Przyjaciółka. Wytypowani losowo gracze: Ernest Kiruja i Piotr Mondalski również wsparli Fundację. Każdy uzyskany przez nich punkt został pomnożony przez 20 zł i uzyskane w ten sposób fundusze przekazano na pomoc potrzebującym.

Turniej na Sierra G&CC był równocześnie kwalifikacją do turnieju w ramach PGA Professional Championship of Europe, który odbędzie się na Pravets Golf & Spa, w Bułgarii od 27 do 30 września. Zwycięzcą i przyszłym zawodnikiem tego niezwykle prestiżowego wydarzenia jest Max Sałuda.

Na kolejny cykl Deutsche Bank BMW Pro-Am Tour  zapraszamy 30 i 31 lipca do Amber Baltic G&CC w Międzyzdrojach. Piąty turniej będzie miał miejsce 13 i 14 sierpnia w Świebodzinie, Kalinowe Pola Golf Club. Finał turnieju odbędzie się 24-25 września w warszawskim Klubie Golfowym Lisia Polana.

Źródło: Deutsche Bank PBC