– Od momentu podpisania porozumienia pomiędzy Skarbem Państwa a Włochami, mimo szumnych zapowiedzi odnoszących się do gwarancji pracowniczych i zatrudnienia, brak jest rzetelnej informacji na temat dalszych losów pracowników – uważa Grzegorz Ilka z OPZZ Konfederacja Pracy.
„Parkiet” pisze, że wątpliwości związkowców budzi też brak w umowie uregulowań dotyczących pracowników z obecnego BPH do połączonego Pekao. Ponadto nie wiadomo czy nowy inwestor, po odkupieniu części BPH, będzie honorował porozumienie w części odnoszącej się do gwarancji zatrudnienia.
Wydany po wczorajszym spotkaniu szefów banków Pekao i BPH komunikat w sprawie fuzji, nie rozwiał wątpliwości.
– Sam komunikat niczego nie wyjaśnia i wciąż nie znamy szczegółów, jak przebiegać będzie sama integracja Pekao i BPH. Odbieram tę informację jako próbę uspokojenia klientów, pokazania, że wszystko jest pod kontrolą, a sam proces połączenia obu instytucji odbędzie się płynnie. To dobry sygnał, bo od prawie roku, gdy wiadomo już było, że UniCredito połączy się z HVB, polskie spółki milczały na temat przyszłego połączenia Pekao i BPH – ocenia Andrzej Powierza, analityk BDM PKO BP.