Adeptki Szkoły Liderek rozpoczynają siedmiomiesięczną przygodę

Wczoraj odbyła się uroczysta gala inaugurująca Szkołę Liderek – interdyscyplinarne studium przedsiębiorczości dla kobiet i zarazem nową, unikalną inicjatywę Instytutu Przemiany oraz Akademii Kobiet Sukcesu. Mecenat nad projektem objął Bank BPH wspierający przedsiębiorczość kobiet w ramach kampanii „Kobieta w świecie finansów”.

Celem Gali inauguracyjnej, zorganizowanej w siedzibie patrona honorowego Szkoły Liderek, Business Center Club w Warszawie, była uroczysta immatrykulacja 12 Adeptek pierwszej edycji Szkoły Liderek, a także oficjalne rozpoczęcie kampanii promującej wśród kobiet postawę proaktywną oraz kompetencje niezbędne, by stać się Liderką na miarę XXI wieku.

Galę rozpoczęły autorki i organizatorki projektu, Małgorzata Sawicka – założycielka i liderka Akademii Kobiet Sukcesu oraz Patrycja Załug, założycielka i trenerka Instytutu Przemiany, które przedstawiając  koncepcję Szkoły Liderek podkreślały, jak wielka jest rola tego, by oprócz zdobywania wiedzy na temat przedsiębiorczości i cech liderki, faktycznie zacząć działać i sprawdzać swoje kompetencje w praktyce.

To właśnie ma umożliwić Adeptkom Szkoła Liderek – interdyscyplinarny, unikalny na skalę Polski program edukacyjny, w ramach którego uczestniczki będą miały możliwość realizacji własnych projektów korzystając ze wsparcia Mentorek i doświadczonych liderek. Oprócz tego w programie studium. ponad 70 godzin szkoleń oraz inspirujące spotkania z ekspertami i ludźmi sukcesu, praktykami biznesu. Zajęcia w Szkole Liderek poprowadzą m. in. eksperci Banku BPH, liderki GE Women’s Network oraz trenerzy Akademii Kobiet Sukcesu i Instytutu Przemiany.

Dwunastu Adeptkom pierwszej edycji w imieniu Mecenasa Szkoły Liderek certyfikaty wręczyli Grażyna Utrata, Wiceprezes Zarządu Banku BPH oraz Mariusz Kostera Dyrektor Wykonawczy w Banku BPH.

Grażyna Utrata w ciepłych słowach zwróciła się do Adeptek Szkoły Liderek, podkreślając, że to one są siłą tego projektu: ich motywacja, wizja tego, co chcą zrobić, aktywna postawa. To właśnie dzięki tym cechom zostałyście wybrane w konkursowym naborze spośród dziesiątek kobiet. I to jest już wasz pierwszy sukces – dodała Grażyna Utrata.

Z kolei Mariusz Kostera podkreślał jak ważne w Banku BPH, który w swej działalności kieruje się zasadą fair play,  jest wspieranie przedsiębiorczości kobiet.  Pomysł Szkoły Liderek idealnie wpisuje się w dotychczasowe działania banku na tym polu – dodał Mariusz Kostera.

W ostatniej części spotkania, każda z Adeptek w krótkim wystąpieniu przedstawiła siebie i powiedziała co skłoniło ją do udziału w projekcie. Pierwszym w Szkole Liderek prezentacjom Adeptek towarzyszyła atmosfera pełna życzliwości i dobrego humoru. Dziewczyny wspaniale mówiły o swoich planach i pomysłach a także o nadziejach i marzeniach.

W części inspirującej gali wystąpili: Jolanta Szwalbe, autorka książki „Myśl i działaj dla przyszłości”, dr Ewa Lisowska z SGH oraz Dariusz Żuk, Prezes Fundacji Polska Przedsiębiorcza.

Jolanta Szwalbe podzieliła się inspirującymi historiami i przykładami sukcesów kobiet przedsiębiorczych, wspomniała m. in. o innowacyjnym na tamte czasy pomyśle Pani Mary Kay czy Marty Stuart. Na koniec swojego wystąpienia życzyła Adeptkom rozwinięcia skrzydeł i złapania wiatru w żagle.

Z kolei dr Ewa Lisowska, ekspertka kampanii „Kobieta w świecie finansów” poprowadziła prezentację na temat „Przedsiębiorczość jako postawa życiowa”. Podając definicję przedsiębiorczości, wspomniała m. in. o tym, że jeden aspekt różni obie płcie. Mianowicie to, że kobiety znacznie mniej w siebie wierzą niż mężczyźni. I że żeby odnieść sukces potrzebują więcej pewności siebie. Swoją prezentację zakończyła hasłem „Wiek XXI wiekiem kobiet” wskazując na istotne zalety kobiet wpisujące się w gospodarkę opartą na wiedzy.

O tym, jak stworzyć start up z sukcesem opowiedział prezes fundacji Polską Przedsiębiorcza, Dariusz Żuk. W swoim wystąpieniu podkreślał jak ważne w powodzeniu biznesowym są marzenia, pasja, podążanie za tym, co lubimy robić.

W pierwszej edycji Szkoły Liderek będzie uczestniczyło 12 najbardziej zmotywowanych do zmiany i wzięcia spraw w swoje ręce kobiet. Będziemy śledzić ich postępy przez 7 miesięcy trwania Szkoły Liderek (październik 2011 – maj 2012). Pierwszy zjazd Szkoły Liderek pod hasłem „Poznaję siebie, kreślę wizję i cel” już w najbliższy weekend, 22-23 października 2011. Wszystkie zajęcia odbędą się w Noa Cowork, www.noacowork.pl

Już wkrótce będzie dostępny reportaż filmowy z inauguracji, przygotowywany przez Dom Filmowy.

Organizatorzy Szkoły Liderek: Instytut Przemiany, Akademia Kobiet Sukcesu
Mecenas Szkoły Liderek: Bank BPH, w ramach kampanii „Kobieta w świecie finansów”
Patronat nad Szkołą Liderek objęli: Business Center Club, Polska Przedsiębiorcza oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości
Partnerzy: Glossy Media, Noa Cowork, Integria, Strefa Sensum, Oridesign, Ebru Design, Dom Filmowy

Kontakt dla mediów:  Patrycja Załug, e-mail: patrycja@instytutprzemiany.pl, tel. +48 721 761 769.

/Instytut Przemiany

Źródło: