Adyen wprowadza terminale płatnicze i prezentuje wyniki finansowe za pierwsze półrocze

Adyen ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek pierwszych autorskich terminali płatniczych. Sprzęt zaprojektowano z myślą o przedsiębiorstwach i ich zróżnicowanych potrzebach dotyczących płatności. Seria terminali to tym samym kolejny krok Adyen w kierunku rozwoju oferty dla Unified Commerce. Wiadomość o wprowadzeniu terminali na rynek połączono z ogłoszeniem wyników finansowych za pierwsze półrocze 2022 roku, w którym Adyen przetworzyło wolumen transakcji na poziomie 345,8 mld euro przekładający się na 60% wzrost rok do roku, osiągnęło powyżej 608,5 mln euro przychodów netto (wzrost o 37% rok do roku), a zysk firmy przed opodatkowaniem wyniósł 356,3 mln (wzrost o 31% rok do roku).

Adyen koncentruje się na projektowaniu innowacji w Unified Commerce zarówno dla przedsiębiorstw oraz platform, jak i sektora MŚP. Nowa seria urządzeń to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy pragną korzystać z niedużego, niezawodnego, przystępnego cenowo i dyskretnego mobilnego urządzenia płatniczego, które byłoby zasilane bateriami. Firma starannie przemyślała szczegóły projektu, upewniając się, że dźwięk, wygląd i odczucia z korzystania są adekwatne do ustalonych przez Adyen wysokich standardów obsługi płatności.

Pierwszy z terminali to model NYC1. To przystępne i elastyczne urządzenie w zakresie płatności stacjonarnych. Umożliwia firmom przyjmowanie płatności za pomocą małego czytnika kart połączonego z SDK na telefonie lub tablecie, który pozwala zaoferować w pełni dostosowany przepływ płatności we własnej aplikacji POS. To optymalne rozwiązanie dla firm, które zainwestowały w sprzęt (np. telefony lub tablety) i planują dodać funkcje płatności do swojego systemu. Konkretniej, jest to idealne rozwiązanie dla platform, które chcą zaoferować proste i niedrogie urządzenie płatnicze wspieranym przez siebie małym firmom, oraz dla przedsiębiorstw, którym zależy na mobilności i bezproblemowym doświadczeniu kupującego. Terminal jest dostępny w USA, a wkrótce pojawi się także w kolejnych krajach.

Drugim terminalem w ofercie Adyen jest AMS1 z wbudowanym systemem Android – małe i niedrogie rozwiązanie, którego firmy mogą używać do przyjmowania płatności, a także do uruchamiania własnych aplikacji firmowych. Poprzez połączenie aplikacji, pracownicy sklepu mogą mieć dostęp do kasy, zarządzać zapasami i przyjmować płatności z poziomu jednego urządzenia. Ta spójność systemu wspiera codzienne operacje, a jednocześnie zapewnia bezproblemową obsługę kasy, zmniejsza kolejki i umożliwia rozliczenie z klientem w dowolnym miejscu w sklepie. AMS1 jest korzystnym rozwiązaniem dla firm i platform, które chcą mieć dostęp do wszystkich aplikacji operacyjnych z jednego urządzenia. Terminal będzie dostępny w wielu regionach świata jeszcze w tym roku, zaczynając od Europy i Ameryki Północnej.

Wraz z ogłoszeniem oferty terminali Adyen zaprezentowało wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2022 roku. Firma przetworzyła wolumen transakcji na poziomie 345,8 mld euro, co oznacza wzrost o 60% rok do roku. Zysk przed opodatkowaniem (EBITDA) wyniósł 356,3 mln euro, co oznacza wzrost o 31%. W Polsce, Adyen nadal rozwija swoją działalność z zespołem 13 pracowników w Warszawie i wspiera nowo pozyskanych lokalnych i międzynarodowych klientów, takich jak Uniqlo, Shopee, Xiaomi.

Pełne wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2022 r. oraz związany z nimi list do akcjonariuszy można znaleźć na stronie adyen.com/ir.

Źródło: Adyen