AVM FRITZ!Box: ruter ADSL z firewall’em certyfikowanym przez instytut TÜV

• TÜV Rheinland: FRITZ!Box chroni przed atakami z Internetu

• Zabezpieczenia firmy AVM pozytywnie przechodzą surowe testy

• Internetowe robaki nie mają szans

• Na pochwałę zasługuje również oprogramowanie FRITZ!DSL

FRITZ!Box firmy AVM gwarantuje niezawodną ochronę przed atakami z Internetu. Taką konkluzją zakończył się test urządzenia przeprowadzony przez niemiecką jednostkę certyfikującą – instytut TÜV Rheinland, który cieszy się bardzo dobrą międzynarodową reputacją. Raport TÜV potwierdził niezwykle wysoką jakość zabezpieczenia przed atakami z Internetu zastosowaną przez niemieckiego specjalistę w dziedzinie komunikacji – firmę AVM. Certyfikowany przez TÜV Rheinland firewall jest standardowo wbudowany we wszystkie produkty serii FRITZ!Box i FRITZ!Box Fon produkowane przez AVM. Natychmiast po instalacji firewall jest gotowy do pracy razem z stateful packet inspection, maskaradą IP oraz funkcją przekierowywania portów. Pierwotne ustawienia domyślne blokują wszystkie istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa porty, skutecznie blokując dostęp wirusom internetowym takim jak Lovsan, Blaster, Sasser czy Netsky.

Ochrona przeciwko wirusom internetowym oraz atakom typu Denial-of-Service

Rutery z serii FRITZ!Box zostały gruntownie zbadane przez TÜV Secure iT GmbH pod kątem ewentualnych luk w systemie bezpieczeństwa. Laboratorium TÜV potwierdziło, że produkty AVM oferują skuteczną ochronę między innymi:

• Przed robakami internetowymi takimi jak W32.Blaster i jemu podobnymi

• Przed Windows Messaging pop-ups

• Przed zdalnym sterowaniem stacji roboczej

• Przed nieautoryzowanymi połączeniami, dzięki stateful packet filtering

• Przed atakami typu Denial-of-Service

Poza testowanymi przez TÜV funkcjami gwarantującymi bezpieczeństwo pracy w sieci, produkty z serii FRITZ!Box firmy AVM oferowane są wraz z modułem FRITZ!web Protect. Moduł ten kontroluje wszystkie połączenia wychodzące. Jeśli wirus zainfekuje komputer, np. z dyskietki, płyty CD, FRITZ!web Protect zabezpieczy go przed niezauważonym rozsyłaniem danych przez Internet. Co więcej, pewne świadomie zainstalowane aplikacje mogą również próbować wysyłać prywatne dane przez Internet. FRITZ!web Protect chroni użytkownika przed wszystkimi takimi transmisjami, które często realizowane są w tle i zezwala tylko autoryzowanym aplikacjom na dostęp do Internetu. Jeżeli jakiś nieznany program próbuje wysyłać dane, FRITZ!web Protect wkracza do akcji i pyta użytkownika o pozwolenie. Użytkownik może zezwolić na połączenie lub połączenia takiego zabronić, zarówno jednorazowo dla konkretnej transmisji bądź jako regułę stałą dla danej aplikacji. FRITZ!web Protect jest aktywowany natychmiast po zainstalowaniu pakietu oprogramowania FRITZ!DSL.