Ernst & Young Academy of Business, od wielu lat prowadzi szkolenia dla firm prywatnych, instytucji państwowych, organizacji pozarządowych, a także osób indywidualnych.
„Witryna firmy to jeden z najistotniejszych globalnych kanałów komunikacji firmy z obecnymi i potencjalnymi Klientami. Niezbędne jest zatem stałe dopasowywanie architektury informacji na witrynie do zmieniających się potrzeb osób poszukujących informacji o naszych szkoleniach” – tłumaczy Agnieszka Kalbarczyk, Ernst & Young Academy of Business. „Na podstawie wyników badania gemiusTraffic podejmować będziemy dalsze decyzje dotyczące reorganizacji strony. Doświadczenie pokazuje, że efektywne i długotrwałe zwiększenie funkcjonalności witryny możliwe jest jedynie w oparciu o wyniki profesjonalnych badań, a nie intuicję czy też poprzez powielanie rozwiązań naszej firmy z innych krajów, gdzie postawy i potrzeby internautów są zupełnie inne.”
W procesie badawczym gemiusTraffic analizowane są poszczególne wizyty internautów na stronie, prezentowane są ścieżki, po których poruszają się użytkownicy serwisów internetowych. Dzięki badaniu można uzyskać m.in. informacje: które podstrony i działy serwisu cieszą się największym zainteresowaniem użytkowników, o jakich porach są odwiedzane, a także z jakich państw/regionów/miast pochodzą internauci. Badanie gemiusTraffic pozwala ponadto oceniać wpływ działań promocyjno-reklamowych prowadzonych on-line na popularność witryny lub jej poszczególnych sekcji.
„Wiedza o zachowaniach i aktywności internautów jest niezastąpiona przy projektowaniu skutecznych rozwiązań na witrynach korporacyjnych. Serwis powinien zawierać ciekawe dla odwiedzającego treści, spełniać oczekiwania estetyczne, ale także pozwalać na wyszukanie informacji w możliwie najkrótszym czasie” – mówi Rafał Karczewski, Konsultant ds. Badań, Gemius SA. „Internauci cenią przede wszystkim wygodę, intuicyjność i szybkość zdobywania informacji. Warto podkreślić, że jeżeli pierwszy kontakt z daną witryną jest pozytywny, użytkownik chętnie odwiedzi ją ponownie.”
Umowę zawarto na czas nieokreślony.