Bitpanda wprowadza staking

Platforma inwestycji cyfrowych Bitpanda dodaje do swojej oferty staking. Tym samym inwestorzy otrzymują możliwość uzyskania do 27 proc. rocznie dodatkowego dochodu za przechowywanie w ich portfelach wybranych kryptowalut. Tym co wyróżnia ofertę Bitpandy jest brak „mrożenia” aktywów i stały dostęp do nich, w tym możliwość dokonywania transakcji. Premie za stakowanie kryptowalut w Bitpanda wypłacane są co tydzień.

fot. Shutterstock

Staking to najprościej rzecz ujmując proces zarabiania na utrzymywaniu w portfelu określonych krypto aktywów przez określony czas. Jest to możliwe dla kryptowalut, które działają w oparciu o mechanizm zwany „proof-of-stake”. To metoda weryfikacji i zabezpieczenia transakcji w sieci blockchain. Stakowane aktywa stają się częścią tego procesu poprzez ich „zamrożenie” w portfelu, za co wypłacane są premie dla ich posiadaczy. W świecie kryptowalut stakowanie jest odpowiednikiem depozytu dającego określony procent zwrotu za jego utrzymywanie.

Staking był jedną z usług najczęściej postulowanych do wdrożenia na Bitpanda przez społeczność platformy. Należy on też obecnie do najbardziej pożądanych przez inwestorów kryptowalutowych rozwiazań. Tym co wyróżnia ofertę Bitpandy na tle innych platform umożliwiających stakowanie, jest zapewnienie użytkownikowi dostępu do przechowywanych kryptowalut (aktywa nie są zablokowane). Premie za staking są wypłacane inwestorom automatycznie, co tydzień – od rozpoczęcia procesu dla danej kryptowaluty, do momentu decyzji o jego zakończeniu.

W momencie uruchomienia usługi na Bitpanda można stakować jedenaście kryptowalut: ADA, TRX, XTZ, SOL, DOT, MATIC, ATOM, GRT, KSM, NEAR i LUNA. Więcej aktywów do stakowania zostanie dodanych w ciągu roku.

Założona w Austrii w 2014 roku przez Erica Demutha, Paula Klanscheka i Christiana Trummera Bitpanda zaczynała jako firma umożliwiająca handel kryptowalutami. Od tego czasu stała się pierwszym austriackim jednorożcem oraz rozwinęła się we wszechstronną platformę inwestycyjną aktywów cyfrowych. Dziś daje każdemu użytkownikowi swobodę i elastyczność w inwestowaniu w to, w co wierzy: akcje ułamkowe (bez prowizji), kryptowaluty lub metale szlachetne.

Zespół Bitpandy liczy obecnie ponad 1000 pracowników w dziesięciu biurach, z główną siedzibą w Wiedniu. Od grudnia 2020 roku Bitpanda rozwija centrum innowacji i technologii w Krakowie. Tamtejszy zespół, który liczy dziś ponad 75 osób, odpowiada m.in. za integrację płatności w ramach platformy oraz wiele innych projektów rozwojowych firmy.

Źródło: Bitpanda