BRE Wealth Management przebija WIG 20

Aktywny Portfel Funduszy zarządzany przez BRE Wealth Management SA osiągnął po 9 miesiącach 2010 roku imponującą stopę zwrotu. 13 września wynik APF od początku roku wyniósł +10,49%, przy WIG20 +7,2%. Jednocześnie zmienność stóp zwrotu była 3,5 razy niższa od indeksu. Od początku zarządzania portfelem przez BRE Wealth Management stopa zwrotu wyniosła 20,07%, podczas gdy WIG20 stracił w tym czasie 4,3%. 

Dobre wyniki Aktywnego Portfela Funduszy to rezultat nie tylko starannej selekcji funduszy wchodzących w skład portfela, ale też innowacyjnego na rynku polskim aktywnego zarządzania alokacją. Sukces Aktywnego Portfela Funduszy to efekt niestandardowego podejścia do zarządzania, czyli działania w formule absolute return. Celem zarządzającego jest przede wszystkim wygenerowanie zysku i ochrona kapitału, a nie pobicie indeksu. Dzięki zastosowaniu takiej formuły zarządzający BRE Wealth Management inwestuje środki Klientów tak, jakby inwestował własne. W okresie wzrostów stara się generować zyski, natomiast w czasie spadków chroni kapitał. 

W tradycyjnym podejściu do inwestowania, zarządzający skupiają się na selekcji funduszy. Decyzję o wejściu lub wyjściu z inwestycji klienci podejmują samodzielnie. Innowacyjność Aktywnego Portfela Funduszy zwalnia inwestorów z konieczności ciągłego śledzenia trendów rynkowych – obowiązek zmiany alokacji aktywów w tym przypadku przejmuje ekspert BRE Wealth Management, który określa optymalny moment wejścia w inwestycję, a w razie potrzeby minimalizuje ryzyko, poprzez redukcję agresywnych instrumentów w portfelu” – wyjaśnia Radosław Lipiński, zarządzający portfelami funduszowymi BRE Wealth Management.

Aktywne zarządzanie sprawdza się szczególnie w okresie spadków giełdowych. Na początku roku, gdy w styczniu i lutym, a później maju i czerwcu notowania WIG20 znacznie obniżyły się, zarządzający BRE Wealth Management skupił się na inwestycjach w fundusze zarabiające na spadkach cen surowców. W sierpniu Aktywny Portfel Funduszy został zabezpieczony za pomocą kontraktów terminowych, odkupionych na początku wrześniowych wzrostów. Obecnie zarządzający APF kontynuują rozpoczęte w lipcu odchodzenie od funduszy małych i średnich spółek w stronę dużych. Dzięki starannej selekcji, dokonywanej w oparciu o własne zaawansowane metody, w portfelu cały czas dominują fundusze, które w długim terminie uzyskują najlepsze wyniki.*

Źródło: BRE Bank