Analizy rynku wskazują, że mimo zastoju na rynku nieruchomości zainteresowanie luksusowymi mieszkaniami nie maleje. Apartamenty okazały się być odporne na obserwowane w sektorze nieruchomości trendy.
–Budownictwo apartamentowe to bardzo wąski segment, o stosunkowo niewielkiej podaży. Produkt ten kierowany jest do grupy docelowej, która jest odporna na wahania koniunktury- zauważa Ewa Perkowska, dyrektor handlowy firmy Budimex Nieruchomości. Bez względu na sytuację ekonomiczną są osoby, które za luksusową nieruchomość w prestiżowej lokalizacji są w stanie zapłacić duże pieniądze także w czasach gospodarczej dekoniunktury. Dla tych klientów cena jest na drugim planie. –Inwestowanie w dobra luksusowe ma sens bez względu na ogólną kondycję rynku- wyjaśnia Ewa Perkowska z Budimexu Nieruchomości. W długotrwałej perspektywie inwestor zyska.
Jak wybrać?
Inwestując w apartamenty należy zwracać uwagę na czynniki, które pozwalają odróżnić je od mieszkań o tzw. podwyższonym standardzie. Dość często próbuje się je sprzedać jako apartamenty. Dostrzeżenie różnic, a co za tym idzie prestiżu nieruchomości, jest stosunkowo proste, warto mieć na uwadze następujące czynniki charakteryzujące apartament:
* Wyjątkowa lokalizacja (np. widok na park, jezioro, dobre połączenie komunikacyjnie z centrum miasta),
* Bardzo wysoki standard wykończenia,
* Wysokość pomieszczeń (3,10m),
* Wysokiej jakości materiały wykończeniowe (także w częściach wspólnych budynku),
* Unikatowe i gwarantujące pełne bezpieczeństwo zaawansowane rozwiązania technologiczne (np. system wideofonów),
* Klimatyzacja,
* Ogrody zimowe,
* Podgrzewane tarasy.
Źródło: Eskadra Publica