Citi Handlowy wspólnie z łódzkimi uczelniami w pierwszym Centrum Badań i Rozwoju Produktów Bankowych

Dziś przedstawiciele banku oraz władze łódzkich uczelni podpisali podczas uroczystego otwarcia Centrum listy intencyjne w zakresie prowadzenia interdyscyplinarnych prac badawczych.

Łódzkie Centrum Badań i Rozwoju Citi Handlowy to pierwsza samodzielna placówka wyodrębniona ze struktur bankowych, której zasadnicza działalność to poszukiwanie innowacji w bankowości. W tym celu zaproszono do współpracy łódzkie środowisko akademickie – Politechnikę Łódzką oraz Uniwersytet Łódzki.

– Jednym z filarów strategii naszego banku jest innowacyjność. Takie są nasze produkty i rozwiązania i takie jest łódzkie Centrum – wyspecjalizowana jednostka banku, która skupi się na tworzeniu nowoczesnych produktów bankowych. W jednym miejscu udało nam się zgromadzić unikatowy zespół ekspertów: teoretyków i praktyków z różnych dziedzin. W zespole mamy zarówno programistów, research managerów, analityków biznesowych, projektantów i architektów rozwiązań. Tu powstawać będą prototypy rozwiązań, które po fazie badań będą wdrażane u klientów. Dzięki Centrum klienci zaoszczędzą czas, bo będą mogli szybciej wdrażać produkty finansowe dopasowane dokładnie do ich potrzeb – powiedział Sławomir S. Sikora, prezes Citi Handlowy podczas uroczystego otwarcia Centrum Badań i Rozwoju Produktów Bankowych w Łodzi. Placówka znajduje się przy ulicy Piotrkowskiej w samym sercu miasta. Wydarzeniu towarzyszy kampania na łamach prasy i w Internecie pod hasłem „Stawiamy na rozwój – Wspieramy innowacjami”.

Iwona Dudzińska, szef subsektora Operacji i Technologii Citi Handlowy tak tłumaczyła umieszczenie ośrodka w Łodzi: „Nieprzypadkowo wybraliśmy Łódź jako lokalizację tej kluczowej jednostki. Citi Handlowy od lat związany jest z tym miastem od wielu lat i jest to współpraca satysfakcjonująca. Nasze Centrum powstało właśnie tu, w mieście z wielkim potencjałem, dużym i dynamicznie rozwijającym się ośrodku przemysłowym, gospodarczym i intelektualnym..
 

Małgorzata Wojciechowska, Szef Pionu Bankowości Transakcyjnej w Citi Handlowy, uczestnicząca w uroczystości mówiła: „Dziś kluczowe jest systemowe podejście przedsiębiorstwa do innowacyjności. Przez systematyczną analizę potrzeb klientów, możliwości rynku i potencjału naukowego możemy wypracować wartościowe rozwiązania – takie jak Cash to Mobile, jedno z pierwszych owoców Centrum.”

W Centrum mają powstawać unikatowe koncepty i nowe rozwiązania precyzyjnie odpowiadające na zmieniające się potrzeby klientów banków. W zespole jednostki Citi Handlowy zgromadził bankowych ekspertów, światowej klasy programistów, architektów rozwiązań, przedstawicieli środowisk akademickich i analityków biznesowych.  Więcej o Centrum na stronie www.citihandlowy.pl/RnD

Rektor Politechniki Łódzkiej, prof. dr. hab. Inż. Stanisław Bielecki, składając podpis na liście intencyjnym powiedział: „Ważnym elementem działań uczelni jest podejmowanie innowacyjnych projektów wspólnie z partnerami z firm i przedsiębiorstw. Powstanie pierwszego w Polsce bankowego centrum badań i rozwoju to dobry znak, że otwiera się dla naszych studentów i naukowców nowe pole współpracy z młodym i kreatywnym zespołem. Jestem przekonany, że bank Citi Handlowy zyska w Politechnice Łódzkiej solidnego i kompetentnego partnera. Nasi informatycy, zarówno studenci jak i pracownicy, niejednokrotnie już udowodnili, że ich rozwiązania znajdują światowe uznanie. Mam nadzieję, że kolejne powstaną tu w Centrum. Dzięki naszej współpracy zostaną stworzone nowe produkty, nie tylko stricte bankowe, ale także z innych dziedzin związanych z rozwojem społeczeństwa opartego na wiedzy.”

Profesor dr hab Włodzimierz Nykiel, rektor Uniwersytetu Łódzkiego podkreślał znaczenie współpracy ze środowiskiem akademickim: „Nasza Uczelnia ma bogate doświadczenia w kształceniu kadr na potrzeby bankowości. Z satysfakcją odnotowujemy fakt, iż Centrum stworzy możliwości dla rozwoju najzdolniejszych i najbardziej kreatywnych studentów i absolwentów w Łodzi. Takich miejsc pracy wciąż na naszym rynku jest niewystarczająca ilość, stąd w przeszłości często traciliśmy kapitał ludzki na rzecz innych aglomeracji. Ta inwestycja poprawi perspektywy rozwojowe zdolnych Łodzian”.

Źródło: Citi Handlowy