Concordia: Recepta na profit

Oferta Concordii wydaje się odpowiadać wciąż aktualnej starożytnej maksymie „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Skutki złego zarządzania apteką i świadomego narażania prowadzonej działalności na ponoszenie we własnym zakresie skutków wystąpienia różnego typu ryzyk, mogą się bowiem wiązać z późniejszą, niezwykle trudną „kuracją”. Dlatego rozsądniejsze wydaje się podjęcie działań profilaktycznych.

Profit to nowoczesna propozycja dla oszczędnych farmaceutów, dla których istotna jest niska składka, zróżnicowany zakres ubezpieczenia oraz brak ograniczeń wartości mienia

i przychodu z działalności:

– Profit wskazuje, iż nikt nie powinien ubezpieczać się ponad miarę, a polisa ubezpieczeniowa może być w stu procentach zgodna z potrzebami klienta – Jerzy Bogaczyk, Dyrektor Biura Ubezpieczeń i Reasekuracji Concordia Polska TUW, podkreśla założenia nowego systemu Concordii.

W najnowszym systemie Concordii właściciel apteki może ubezpieczyć dokładnie tyle, ile potrzeba, samodzielnie wybierając moduły adekwatne do ryzyk występujących w jego otoczeniu. W ten sposób tworzy własny „mechanizm zapobiegania”, modyfikując w ten sposób zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Na system Concordii składają się różne rodzaje ubezpieczeń, pogrupowane w dziesięć modułów: ogień, kradzież, szyby, OC, elektronika, maszyny i maszyny elektryczne, utrata zysku, cargo krajowe i międzynarodowe. Poszczególne moduły zachowują przy tym pełną niezależność od siebie:

– Na przykład w module odpowiedzialności cywilnej ubezpieczenie może obejmować ubezpieczającego, obecnych i byłych pełnomocników oraz pracowników w zakresie szkód osobowych lub rzeczowych, wyrządzonych w związku z prowadzoną działalnością, na przykład działalnością apteki – ilustruje ofertę J. Bogaczyk.

W ramach jednego dokumentu OWU Concordia Profit, klient otrzymuje szeroką ochronę, której uzyskanie poprzez wykup standardowych polis dla ryzyk pojedynczych byłoby nie tylko droższe, ale i bardziej czasochłonne. Umowa Concordia Profit jest przejrzysta i czytelna. Wielkość składki ubezpieczeniowej zależy od wielu czynników, m.in. wysokości sumy ubezpieczenia, typu firmy i branży, w której działa ubezpieczany podmiot. Na wielkość wnoszonej opłaty ma wpływ także rodzaj ryzyka, jakie może być generowane przez podmiot oraz skala działalności, jaką prowadzi.