Intensywność życia spowodowała, że cenimy sobie coraz bardziej rozwiązania kompleksowe. Dotyczy to każdej dziedziny życia, także zakupu mieszkania.
Kupiłbym nowe, ale co ze starym?
Często decyzję o zakupie nowego mieszkania wstrzymuje problem związany ze zbyciem poprzedniej nieruchomości. Oglądany nowe nieruchomości, wybieramy te, które byłyby najodpowiedniejsze. Jednak po kilku miesiącach popadamy we frustrację bo nasze dotychczasowe mieszkanie wciąż nie znajduje nabywcy. Wymarzone apartamenty są wykupywane przez innych, a my wciąż czekamy. Problem ten zaczynają dostrzegać deweloperzy.
Proponujemy swoim klientom pomoc przy zbyciu dotychczasowego mieszkania. Daje im to poczucie komfortu ponieważ nie muszą się już martwić, że ktoś wykupi nieruchomość, która im się podoba w czasie gdy oni będą oczekiwać na zbycie poprzedniego lokum – mówi Rafał Krzywda, przedstawiciel Grupy Jukatan, która w inwestycji Willa Sowiniec uruchomiła dodatkowo dla swoich klientów biuro nieruchomości.
A co z finansowaniem?
Także kwestia uzyskania kredytu spędza sen z powiek osobom poszukującym nowej nieruchomości. By znaleźć odpowiedni sposób finansowania często musimy odwiedzić kilka banków. Dlatego też warto u dewelopera, u którego kupujemy mieszkanie zapytać o doradztwo kredytowe. Doradcy współpracują z licznymi bankami, dzięki czemu z łatwością mogą wybrać ofertę instytucji finansowej, która będzie dostosowana do naszych potrzeb i możliwości. Daje to też możliwość zaoszczędzenia czasu, który spędzilibyśmy na samodzielnym analizowaniu kolejnych ofert i poszukiwaniu tej najkorzystniejszej.
Gdyby jeszcze się samo urządziło…
Co prawda mieszkanie samo się nie urządzi, ale pomóc w tym mogą architekci. Profesjonalnie doradzą jak zaprojektować i urządzić nowe „M”, by nie tylko elegancko i ładnie wyglądało, ale było też funkcjonalne.
Stworzenie takich wnętrz, które spełniają powyższe wytyczne i jednocześnie są zgodne z gustem właściciela nie jest łatwe. Na rynku mamy ogromny wybór materiałów wykończeniowych. Podłogi, meble, kolor ścian, ceramika, armatura, oświetlenie to elementy tworzące klimat wnętrza. Bardzo łatwo jest się pogubić w nadmiarze możliwości wyboru. Dużą pomocą będzie więc współpraca z architektem wnętrz, który pomoże wszystkie te elementy zestawić w jedną dobrze zaprojektowaną całość. Współpraca z architektem daje możliwość weryfikacji i wdrożenia własnych pomysłów.
Dzięki odpowiednio wczesnemu kontaktowi z architektem nasi klienci mają szansę na dostosowanie mieszkania do swoich potrzeb już na etapie budowy, mając możliwość najpierw zobaczenia wnętrz na wizualizacjach. Z drugiej strony w momencie braku pomysłu na wnętrze poprzez wspólne poszukiwania mamy możliwość stworzenia wnętrza „na wymiar”. – mówi Anna Kasprzycka z pracowni architektonicznej InsideLab, współpracującej m.in. z Grupą Jukatan odpowiedzialną za inwestycję Willa Sowiniec.
Ważnym elementem w projektowaniu jest również budżet przeznaczony na wykończenie mieszkania. Poprzez dostosowanie przez architekta projektu do możliwości finansowych, inwestor ma szansę uniknąć przykrych niespodzianek podczas realizacji wykończenia wnętrz.
Bezsprzecznie cenimy wygodę i oszczędność czasu. Zmiana podejścia deweloperów wpływa na nasz komfort. Ich wsparcie w całym procesie nabycia mieszkania, od momentu jego prezentacji, aż po zamieszkanie jest niezwykle pomocne. Firmy, które przyjęły taką strategię i wychodzenie na wprost oczekiwaniom swoich klientów zyskują przewagę nad konkurencją. Pozostaje tylko czekać na moment, kiedy takich firm będzie znacznie więcej, co znacznie ułatwi i uprzyjemni formalności związane z zakupem nowej nieruchomości.
Źródło: Freemind