Dobry czas na zakup apartamentu w Hiszpanii

Nieruchomości sprzedają prywatni właściciele oraz banki, które przejęły domy za długi. Najlepiej zdecydować się na zakup nieruchomości na Costa del Sol, w okolicach Estepony, gdzie średnia cena za mkw. nowego, wykończonego pod klucz, apartamentu to 2 tys. euro. Ciekawych ofert można też szukać też na Costa Blanca, gdzie ceny nieruchomości są niższe średnio o 30% niż w innych rejonach.

 

Doradca zapewnia, że nie ma innego miejsca w Europie, gdzie byłyby: tak proste procedury zakupu, pogoda, w miarę niskie koszty utrzymania, przyjazne otoczenie, atrakcje turystyczne w zasięgu kilku godzin jazdy, doskonała infrastruktura, bezpośrednie loty z kilku miast w Polsce do Malagi i Alicante. www.rp.pl/artykul/8,464967_Dobry_czas_na_zakup_apartamentu_w_Hiszpanii.html

 

21.04. Nowy Inwestor w AmRest?

 

Dzisiejszy Parkiet donosi o planach pozyskania finansowania przez AmRest – największej firmy w regionie Europy Środkowo Wschodniej prowadzącej sieć restauracji. Według informacji uzyskanych przez dziennikarzy Parkietu spółka przygotowuje się do dużej emisji akcji.

Wśród analityków panuje zgoda w ocenie sytuacji finansowej spółki, którą określa się jako stabilną. Pomimo że kryzys odcisnął piętno na przedsiębiorstwach prowadzących działalność gastronomiczną AmRest wyszedł z niego obronną ręką. Co prawda sprzedaż grupy spadła o 8%, jednak część brandów wchodzących w jej portfolio poprawia swoje wyniki.

AmRest dysponuje kapitałem niezbędnym do zrealizowania tegorocznych inwestycji, które szacuje się na 236mln zł. Na jaki więc cel przeznaczyłby otrzymany z emisji kapitał?

Eksperci wskazują na gwałtowne przyspieszenie tempa wzrostu organicznego lub przygotowanie się do dużej akwizycji. Jako potencjalny cel wskazują na kraje Europy Środkowo-Wschodniej widząc w nich największy potencjał. Koniunktura na gastronomicznym rynku M&A, sprzyja realizowaniu zakupów – przyznają. Kryzys w znaczący sposób zmniejszył wyceny gastronomicznych spółek, zachęcając do zakupów. Kuszą też niskie koszty najmu, które obniżyły się znacznie w stosunku do ubiegłego roku. Więcej informacji na stronach Parkiet.com

 

20.04. Kolejki po akcje PZU

 

W artykule Tomasza Pruska z Gazety Wyborczej czytamy dziś, że zainteresowanie akcjami PZU jest olbrzymie. Od pierwszych godzin składania zapisów na PZU inwestorzy pojawili się w biurach maklerskich i w banku PKO BP. Ponieważ część chętnych stawia pierwsze kroki na giełdzie i musi otworzyć rachunek inwestycyjny, tworzyły się nawet kolejki.

 

W niektórych oddziałach PKO BP od rana pojawiły się niewielkie kolejki. Tak było np. w warszawskiej centrali banku na ul. Puławskiej. Można było zauważyć starsze osoby wypytujące o PZU.

Na akcje PZU inwestorzy mogą zapisywać się nie tylko w 179 oddziałach PKO BP, ale także w sieci punktów obsługi klienta (POK) należących do 24 biur maklerskich. W sumie w 1280 miejscach. Jeśli mają już otwarty rachunek inwestycyjny, wystarczy, że złożą zapis przez internet czy telefonicznie. Ale wielu potencjalnych inwestorów po raz pierwszy w życiu chce kupić akcje – i musi otworzyć rachunek. Ilu takich będzie? Nie wiadomo, ale w zeszłym roku z 60 tys. chętnych na PGE aż ok. 15 tysięcy było żółtodziobami.

 

Decyzję dotyczącą inwestowania w akcje PZU trzeba podejmować stosunkowo szybko. Zapisy dla drobnych inwestorów skończą się w środę 28 kwietnia o godz. 16.

 

Więcej na ten temat można dowiedzieć się na portalu Wyborcza.biz.