Dom Maklerski BDM Przedsiębiorstwem Fair Play

Dom Maklerski BDM SA od grudnia 2010 roku może posługiwać się przyznanym przez kapitułę konkursu Fair Play tytułem Przedsiębiorstwo Fair Play 2010.

DM BDM SA otrzymał tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play w wyniku dwuetapowego audytu przeprowadzonego przez kapitułę konkursu. Organizatorzy zwracali uwagę m.in. na rzetelną, transparentną i zgodną z prawem działalność, zarówno w relacjach z klientami jak i konkurencją. Swój udział w programie Fair Play traktowaliśmy jak jeden z testów na drodze naszego rozwoju. Przystępując do programu liczyliśmy, że audytorzy, którzy analizują działalność wielu spółek, zbadają każdy aspekt prowadzonej przez nas działalności i skonfrontują nas z innymi podmiotami – wyjaśnia Prezes Domu Maklerskiego BDM SA Jacek Rachel – Oczekiwaliśmy, że poprzez spojrzenie z zewnątrz pomogą wnieść nową jakość do sposobu w jaki funkcjonujemy. Przyznany nam certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play jest dla nas nie tylko zwieńczeniem dokładnego badania, ale i symbolem rozpoczęcia kolejnego etapu rozwoju naszej spółki.

Dom Maklerski BDM SA od kilku lat konsekwentnie przekształca się ze spółki o charakterze detalicznym w podmiot uniwersalny, jednocześnie przygotowując się do upublicznienia. Stawia na rozwój usług oraz wykorzystanie nowoczesnych kanałów komunikacji. W ostatnim czasie zintensyfikował działalność w segmencie tzw. Klienta Zewnętrznego i powołał Wydział Obsługi Klientów Instytucjonalnych dedykowany dla tej grupy Klientów. Wydział ten, wspólnie z Wydziałem Bankowości Inwestycyjnej, odniósł w styczniu 2011 duży sukces w plasowaniu oferty Izostalu wśród klientów instytucjonalnych i indywidualnych. DM BDM ma w najbliższych planach rozwój w obszarze rynków zagranicznych.

Organizatorem programu jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, program jest afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w 1993 roku. Program trwa cały rok i przebiega dwuetapowo. Pierwszy krok wykonują firmy zgłaszając chęć uczestnictwa w programie, poprzez wypełnienie i przesłanie na adres biura administratora regionalnego deklaracji zgłoszeniowej. Następnie szczegółowo prezentują swoją działalność w ankiecie – prezentacji. Firmy są również proszone o przedstawienie stosownej dokumentacji. Przedsiębiorstwo, które uzyskuje minimum 70 na 100 możliwych punktów zostaje nominowane do drugiego etapu. Prawdziwość odpowiedzi udzielonych przez firmę jest sprawdzana przez organizatorów i przedstawicieli instytucji współpracujących: urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, urzędów pracy, banków, organizacji przedsiębiorców, US, ZUS oraz inspektorów pracy (podczas wizytacji w drugim etapie). O wycofaniu firmy z udziału w programie może zadecydować też uzasadniony protest konkurencji, klienta, kontrahenta lub pracownika przedsiębiorstwa. Podejmowanie ostatecznych decyzji o przyznaniu certyfikatu, a także nagród głównych przypada Kapitule Programu.

Źródło: Dom Maklerski BDM SA