Fortis Young Design

Aleksander Paklons, prezes Fortis Banku Polska uważa, że Fortis Young Design to kopalnia pomysłów na biznes i dla małych, i dla dużych firm. – Młodzi ludzie mają świeże spojrzenie na świat i mnóstwo koncepcji na to jak można go usprawnić. Fortis Young Design może pomóc inwestorom w znalezieniu kreatywnych pomysłów na rozwój ich obecnego biznesu lub zainspirować do stworzenia czegoś nowego zupełnie od podstaw.

Fortis Young Design składać się będzie z kilku elementów: programu stypendialnego, wystaw i wykładów dla przedsiębiorców.

Autor projektu o największym potencjale rynkowym otrzyma stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej (założycielki IWP) składające się z nagrody pieniężnej w wysokości 20 tys. zł, stażu w renomowanym studiu designu, szkolenia dla designerów oraz prezentacji zwycięskiej pracy w salach wystawowych Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Ponadto ambicją organizatorów Fortis Young Design jest doprowadzenie do wdrożenia zwycięskiego projektu do produkcji i wprowadzenie go na rynek.

Programowi stypendialnemu Fortis Young Design towarzyszyć będą wydarzenia promujące wzornictwo i młodych projektantów wśród przedsiębiorców. Pierwszym z nich jest wystawa „Pora relaksu”, którą można podziwiać do 30 marca w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Z kolei w maju odbędzie się Design Party dla biznesmenów i designerów oraz wystawa prac laureatów programu stypendialnego Fortis Young Design.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że w rozumieniu programów pomocowych Unii Europejskiej design to innowacyjność, która zwiększa konkurencyjność przedsiębiorstwa. W związku z tym inwestycje z tym związane mogą być współfinansowane przez unijne dotacje.

Fortis Bank Polska od lat realizuje projekty, których celem jest dostarczanie klientom banku narzędzi do podnoszenia ich konkurencyjności. Należą do nich m.in.: spotkania dotyczące pozyskiwania funduszy unijnych czy seminaria o zarządzaniu ryzykiem kursów walutowych, stopy procentowej, cen paliw i surowców.