GSM Science nowe medium w sieci

Poruszana w GSM Science problematyka przedstawia zarówno punkt widzenia naukowców fizyki i medycyny, prawników, jak i osób zajmujących się ochroną środowiska. Treści portalu mają być pomocą dla wielu środowisk zawodowych: lekarzy, inwestorów, prawników, urzędników administracji terenowej, ekologów, a także zwykłych użytkowników telefonów komórkowych, którzy mają ograniczony dostęp do pełnej wiedzy na temat oddziaływania pola elektromagnetycznego na ludzi i przyrodę.

Koncepcja portalu GSM Science powstała między innymi z inicjatywy organizacji ProLinea – Towarzystwa Rozwoju Infrastruktury, którego celem jest tworzenie korzystnych warunków rozwoju infrastruktury technicznej, komunikacyjnej, łączności i przesyłu informacji. Za kreację i zawartość merytoryczną portalu odpowiedzialna jest agencja Infinity Group, która udostępniła autorskie rozwiązanie informatyczne do zarządzania treścią (CMS), system IG eRelations. Dzięki temu rozwiązaniu redaktorzy GSM Science mogą samodzielnie i na bieżąco redagować zawartość portalu. Portal ma charakter informacyjny i został zaprojektowany tak, aby stanowić kompendium wiedzy oraz swego rodzaju platformę wymiany informacji między poszczególnymi stronami zainteresowanymi tematyką pól elektromagnetycznych w kontekście telefonii komórkowej.

ProLinea objęła również honorowy patronat nad portalem i publikowanymi w nim treściami.

Mówi Jerzy Gładki, członek Zarządu ProLinea: W Polsce wiedza na temat pól elektromagnetycznych, a przede wszystkim ich wpływie na zdrowie człowieka i środowisko, jest znikoma. Od kilku lat zaledwie 2 do 4 % ankietowanych przyznaje, że to zagadnienie jest im choć trochę znane. Niski poziom uświadomienia wynika stąd, że w Polsce nikt nie popularyzuje tej wiedzy na szerszą skalę. Natomiast gwałtowny rozwój technologii, głównie w zakresie komunikacji bezprzewodowej, pogłębia dysproporcję między powszechnością wykorzystywania urządzeń emitujących pola elektromagnetyczne a niewiedzą o ich faktycznym wpływie na nas, ludzi.

Sytuacja ta powoduje, że wokół pól elektromagnetycznych narasta wiele emocji. Przeciwnicy infrastruktury, np. linii wysokiego napięcia czy stacji przesyłowych telefonii komórkowej, często posługują się argumentacją nie popartą rzetelną i prawdziwą wiedzą. Naszym zadaniem jest próba zebrania w jednym medium najnowszych badań naukowych, statystyk i wiedzy popartej opiniami autorytetów naukowych w tej dziedzinie. Ufamy, że dzięki temu pełna wiedza o polach elektromagnetycznych będzie bardziej dostępna i powszechna.

Obok doniesień ze świata nauki w portalu będzie można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, dotyczących obowiązujących norm, procesu realizacji inwestycji, zasad funkcjonowania stacji bazowych telefonii komórkowej. Czytelnicy będą mogli zwrócić się o poradę lub zdobyć potrzebną wiedzę popartą wynikami najnowszych badań

i raportów sporządzanych przez naukowców z całego świata.

Portal ma pełnić dwojaką funkcję. Po pierwsze ma być centrum wiedzy o zjawiskach i problematyce związanej z telefonią komórkową, po drugie ma umożliwić osobom niezwiązanym z telekomunikacją i łącznością zdobycie informacji oraz uzyskanie pomocy. Nowe medium ma systematyzować wiedzę, która w wielu źródłach przekazywana jest hermetycznym i fachowym językiem lub dostępna jest tylko w obcych językach.

Informacje o Infinity Group

Infinity Group pomaga dużym i średnim firmom w realizacji złożonych procesów marketingowych. Agencja łączy nowoczesne technologie informatyczne z merytoryczną wiedzą z zakresu współczesnych technik marketingu, kreacji i zachowań konsumentów. Infinity Group jest autorem platformy informatycznej eRelations, na bazie której wdraża rozwiązania zorientowane na procesy marketingowe. Firma kładzie szczególny nacisk

na wykorzystanie Internetu i usług mobilnych.

Do grona klientów Infinity Group należą m.in. Nordea TunŻ, PTC Era, Polkomtel, Cadbury Wedel, Castorama, Krüger Polska, Premium Club, Związek Banków Polskich, Polsko Arabska Izba Gospodarcza.