IKZE w TFI BNP Paribas Polska SA

Dla klientów, który myślą o swojej emeryturze TFI BNP Paribas Polska SA proponuje IKZE BNP Paribas FIO. Do końca tego roku klienci mogą przenosić swoje środki z IKE do IKZE; transakcja taka zwolniona będzie z podatku od zysków kapitałowych.

W ramach Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) Towarzystwo oferuje klientom cztery modelowe plany emerytalne, które różnią się poziomem udziału akcji, a tym samym poziomem ryzyka i wysokością potencjalnych zysków. Środki z planu konserwatywnego alokowane są wyłącznie w subfundusze papierów dłużnych; plan defensywny zakłada, że 60 proc. aktywów inwestowane są w subfundusze papierów dłużnych (skarbowych i komercyjnych), natomiast reszta w subfundusz BNP Paribas Akcji. Aktywa tych, którzy zdecydują się na plan zrównoważony w połowie zostaną ulokowane w subfundusz BNP Paribas Sektorowy (kat S) i subfundusz BNP Paribas Akcji; pozostała część ulokowana zostanie w papiery dłużne. Przy planie agresywnym 70 proc. aktywów lokowanych jest w subfundusz BNP Paribas Sektorowy (kat S), natomiast 30 proc. w subfundusz BNP Paribas Akcji.

Klienci TFI mają również możliwość stworzenia indywidualnego planu decydując o tym, w jakich proporcjach ich oszczędności będą dzielone pomiędzy wybrane subfundusze BNP Paribas FIO. Raz w roku Towarzystwo pozwala im bezpłatnie zmienić plan.

Nowy produkt dostępny będzie dla klientów w siedzibie TFI, jak również na platformie transakcyjnej STI BNP Paribas na www.tfi.bnpparibas.pl. Maksymalny limit wpłat na IKZE w tym roku to 4 030,80 zł, a to oznacza, że o taką kwotę klienci mogą maksymalnie pomniejszyć podstawę opodatkowania w deklaracji PIT.

TFI BNP Paribas Polska SA wprowadziło również zmiany w IKE dodając do dostępnych aktualnie planów emerytalnych nowe subfundusze – komercyjnych papierów dłużnych oraz sektorowy. W praktyce oznacza to, że plany emerytalne dostępne dla klientów w ramach IKZE i IKE będą identyczne.

Zgodnie z Ustawą umowy o prowadzenie IKZE klienci mogą zawierać z towarzystwem funduszy inwestycyjnych, bankiem, biurem maklerskim, towarzystwem ubezpieczeniowym lub też otwartym funduszem emerytalnym.

Źródło: BNP Paribas