ING Życie oraz ING OFE zmieniają nazwy na Nationale-Nederlanden

 Jako część długofalowej strategii Grupy ING działalność ubezpieczeniowa i inwestycyjna została wydzielona z Grupy ING i przekształciła się w GrupęNN notowaną od 2 lipca 2014 roku na giełdzie papierów wartościowych w Amsterdamie. W związku z tym 20 lipca br.ING Życie i ING OFE w Polsce zmieniają nazwy na Nationale-Nederlanden. Zmiana nazwynie dotyczy ING Banku Śląskiego, który jest częścią Grupy ING i działa pod dotychczasową marką.


Zmiana nazw i logo jest jednym z pierwszych etapów w kierunku dalszego rozwoju zabezpieczania przyszłości finansowej klientów oraz podejmowania kolejnych ważnych tematów społecznych, co odzwierciedla misję i strategię Grupy NN -mówi Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor ds. Komunikacji z klientem w Nationale-Nederlanden. – Procesowi zmiany marek towarzyszą działania informacyjne kierowane do klientów, partnerów biznesowych oraz sieci dystrybucji – dodaje.

Nationale-Nederlanden kojarzone jest przez polskich klientów jako globalna, stabilna firma z profesjonalnymi agentami i ma ekspercki wizerunek w zakresie finansów osobistych.

– W naszych działaniach będziemy nadal kierować się 3 wartościami: przejrzystością w prezentowaniu naszej oferty, troską o jak najlepsze sprostanie oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów oraz zaangażowaniem w dzieleniu się naszą wiedzą finansową z klientami, by ci mogli podejmować świadome decyzje finansowe dotyczące ich przyszłości- zaznacza Marta Maszewska-Danielewicz.

Proces zmiany marek nie ma wpływu na bieżącą obsługę klienta, zawarte umowy i zobowiązania podjęte przez ING Życie oraz ING OFE. W trosce o komfort klientów także wszystkie dane teleadresowe Nationale-Nederlanden w Polsce pozostają takie same jak dotychczas w przypadku ING Życie oraz ING OFE. W lipcu zmieni się jedynie adres strony internetowej.

Nationale-Nederlanden będzie także kontynuować strategię komunikacyjną ING Życie opartą na profilaktyce zdrowotnej i finansowej, przez co nadal chce zwiększać świadomość Polaków dotyczących tych kwestii.

– Choć wszyscy doskonale wiedzą, że profilaktyka jest ważna, to ciągle znaczna część społeczeństwa nie podejmuje działań, by jej zasady wdrożyć w życie. Dzięki różnym aktywnościom będziemy chcieli zachęcać Polaków do rozwoju i zrobienia kroku naprzód. Dotychczas koncentrowaliśmy się na profilaktyce nowotworowej. W tym roku planujemy jednak rozszerzyć nasze działania, poprzez które chcemy w pozytywny sposób namawiać do wzięcia spraw w swoje ręce oraz zadbania o zdrowie -podkreśla Marta Maszewska-Danielewicz.

Ubezpieczyciel ma już duże doświadczenie w edukacji w zakresie profilaktyki rakowej. Wprowadzając do swojej oferty polisę na wypadek nowotworu przeprowadził szereg badań i konsultacji z lekarzami, osobami chorymi oraz ich rodzinami. Wyniki analiz pokazały, że istnieje potrzeba edukowania społeczeństwa w zakresie szeroko pojętej profilaktyki zarówno w wymiarze zdrowotnym, jak i finansowym. Dodatkowo angażował się w różne przedsięwzięcia współpracując, m.in. ze Stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny (biegi, koncerty charytatywne, badania profilaktyczne, eventy w przestrzeni miejskiej z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem). Wszystkie działania miały na celu zachęcenie do większej profilaktyki zdrowotnej.

Nowe nazwy spółek: