Kobiety w zarządach banków. Kim są? Pokazujemy ich historie

Zarządy banków działających w Polsce zdominowane są wciąż przez mężczyzn. Nie brakuje jednak Pań, które zasiadają we władzach – także na najwyższych stanowiskach. Z okazji Święta Kobiet w zdecydowaliśmy się przybliżyć sylwetki kobiet zasiadających w zarządach banków.

Kobiety zasiadają oczywiście także w zarządach banków spółdzielczych. Nie sposób wymienić je wszystkie. Tylko w zrzeszeniu SGB na 192 banki, aż 91 ma na stanowisku prezesa kobietę.

Iwona Duda, prezes zarządu Alior Banku

Iwona Duda

Ekonomistka z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym na rynku finansowym, gdzie pełniła funkcje, m.in.: doradcy Prezesa Narodowego Banku Polskiego, członka Rady Nadzorczej BOŚ, zastępcy przewodniczącego Rady Nadzorczej BGK.

W latach 2006-2008 była Zastępcą Przewodniczącego KNF. Wcześniej jako Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów tworzyła UKNF. Pełniła także funkcję Zastępcy Przewodniczącego Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych oraz dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów.

Odpowiadała za tworzenie i nadzór rozwiązań w zakresie III filara systemu emerytalnego w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi, a następnie w Urzędzie Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych nadzorowała rynek pośredników ubezpieczeniowych. Wcześniej zajmowała się zagadnieniami długu publicznego w Ministerstwie Finansów oraz była związana z Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej.

Agata Strzelecka, wiceprezes zarządu Alior Banku

Agata Strzelecka

Odpowiedzialna za obszar IT, w tym bezpieczeństwo elektroniczne, jakość rozwiązań informatycznych i rozwój oprogramowania. W jej kompetencjach znajduje się także Departament Zakupów. Odpowiada za wdrożenie robotyzacji i automatyzacji procesów, czyli za jedno z priorytetowych zadań strategii „Cyfrowego buntownika”.

Z Alior Bankiem związana jest niemal od początku jego istnienia, od 2008 r. Przed powierzeniem jej funkcji wiceprezesa zarządu była Dyrektorem Generalnym Pionu Operacji. Z sukcesem prowadziła również projekty biznesowe związane z usługami dodanymi dla klientów biznesowych, a także projekty mające na celu obniżenie bazy kosztowej Banku.

W części operacyjnej przygotowywała i prowadziła fuzję z Meritum Bankiem oraz Bankiem BPH. W latach 2013-2016 pełniła funkcję Dyrektora Zarządzania Pionem IT i Operacji. Wcześniej jako dyrektor odpowiadała za Biuro Kadr i Płac. Jest absolwentką Zarządzania i Marketingu na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Magdalena Nowicka, wiceprezes zarządu Banku BNP Paribas

Magdalena Nowicka

Nadzoruje Obszar Nowych Technologii i Cyberbezpieczeństwa, w tym Pion Nowych Technologii, Architektury i Wsparcia IT, Pion IT dla Funkcji Centralnych, Pion Rozwoju IT Bankowości Korporacyjnej i Rynków Kapitałowych, Pion Rozwoju Systemów IT dla Klienta Detalicznego, Departament Zarządzania Portfelem Projektów i Organizacji IT, Pion Bezpieczeństwa i Zarządzania Ciągłością Działania oraz Zespół GSC (SPV).

Przez 20 lat związana była z Grupą ING. Karierę zaczynała w ING Barings, następnie pracowała w Pionie IT ING Banku Śląskiego przechodząc ścieżkę od specjalisty do Dyrektora Departamentu Wsparcia Informatycznego. Od 2006 r., jako Prezes Zarządu, budowała ING Tech Poland, centrum technologiczne Grupy ING dostarczające usługi IT, w tym cyberbezpieczeństwa i rozwiązań chmurowych, dla klientów w ponad 20 krajach. W 2017 r. objęła w Nordea stanowisko Head of IT Poland, biorąc udział m.in. w budowaniu Nordea Horizon Center – nowoczesnego ośrodka monitorowania i operacji IT. Jako Global Head of Technology Sourcing odpowiadała też w Nordea za realizację strategii w zakresie wykorzystania globalnych centrów usług informatycznych. Od stycznia 2021 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu BNP Paribas Bank Polska S.A. nadzorując Obszar Nowych Technologii i Cyberbezpieczeństwa.

Magdalena Nowicka aktywnie działa w projektach wspierających rozwój kobiet w świecie nowych technologii. Jest mentorką programu „Technologia w spódnicy”.

Absolwentka Wydziału Matematyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i studiów MBA na Politechnice Warszawskiej. Ukończyła również podyplomowe studia zarządzania i „Informatyka w biznesie” w Szkole Głównej Handlowej.

Monika Godzińska, wiceprezes zarządu Banku BPH

Monika Godzińska

Rozpoczęła pracę w GE w 2004 roku i przez 12 lat kariery zawodowej w ramach grupy GE Capital zdobyła bogate doświadczenie piastując różne stanowiska menedżerskie w ramach Pionu Finansowego, Pionu Operacji i w obszarze zarządzania portfelem projektów. W latach 2010 – 2013 była członkiem ścisłej kadry zarządzającej Banku, odpowiadając za zwiększenie produktywności biznesu oraz zarządzanie portfelem projektów. Od  2013 roku pełniała rolę Dyrektora Wykonawczego Departamentu Rachunkowości i Sprawozdawczości Banku. W listopadzie 2016 objęła funkcje Wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za Pion Finansów.

Ukończyła studia ekonomiczne na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku zarządzanie i marketing, specjalizacji finanse i rachunkowość przedsiębiorstw. Od roku 2012 jest biegłym rewidentem.

Małgorzata Romaniuk, wiceprezes zarządu Banku BPH

Małgorzata Romaniuk

Małgorzata Romaniuk karierę w bankowości rozpoczynała w Banku PKO BP, a następnie w 1999 r. dołączyła do grupy GE, gdzie pełniła wiele funkcji managerskich w obszarach operacji, ryzyka oraz zarządzania strategicznymi projektami banku. Posiada doświadczenie w obszarze bankowości detalicznej i korporacyjnej, w tym faktoringu.

W latach 2014-2016 prowadziła strategiczne projekty banku tj. transformacji modelu biznesowego banku oraz podziału banku w celu sprzedaży jego części. Od 2016 pełniła funkcje wiceprezesa banku BPH, opowiadała za Pion Operacji i Technologii. W grudniu 2017 roku została powołana na stanowisk wiceprezesa banku BPH odpowiadającego za Pion Zarządzania Ryzykiem.

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, jest też absolwentką programu menedżerskiego prowadzonego przez Harvard Business School.

Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego

Beata Daszyńska-Muzyczka

Beata Daszyńska-Muzyczka jest związana z sektorem bankowym od ponad 25 lat. W latach 1994–2016 pracowała w Banku Zachodnim WBK (obecnie Santander Bank Polska). Beata Daszyńska–Muzyczka jest członkiem kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz przewodniczącą rady programowej Federacji Przedsiębiorców Polskich. Jest także członkiem kapituły rady Nagrody Gospodarczej Forum Wizja Rozwoju oraz rady programowej Kongresu ICAN Management Review.

Uhonorowana wieloma nagrodami, m.in. Nagrodą Prometejską im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego czy Bankowym Menedżerem Roku 2018 przez Gazetę Bankową. Znalazła się także w Top 10 Polskich Menedżerek magazynu Forbes.

Absolwentka uczelni ekonomicznych o specjalności zarządzanie finansami przedsiębiorstw, Advance Leadership Programme w ICAN Institute oraz Judge Business School na Uniwersytecie w Cambridge.

Marzena Koczut, wiceprezes zarządu Banku Ochrony Środowiska

Marzena Koczut

Marzena Koczut jest menadżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu w różnych warunkach rynkowych w Polsce, krajach Europy Środkowej oraz w Ameryce Północnej. Wytypowana na listę 200 najbardziej wpływowych kobiet w rankingu Instytutu Innowacyjna Gospodarka: „Kobiety w finansach” (2015). Po studiach na Uniwersytecie McGill oraz rocznej praktyce zawodowej w Toronto Dominion Bank przez kilkanaście lat pracowała  w kanadyjskiej instytucji finansowej wspierającej konkurencyjność gospodarki Export Development Canada (EDC)

W latach 2016 – 2019 Marzena Koczut jako Prezes Zarządu LOTOS Lab Sp. z o.o. bezpośrednio zarządzała m.in. pionem strategii, rozwoju oraz innowacji.  Od roku 2020 jest Doradcą Ministra Klimatu oraz Ekspertem w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w zakresie funduszy i instrumentów finansowych w celu wsparcia realizacji programów w Transformacji Klimatycznej. Od listopada 2019 Członek Rady Nadzorczej, Członek Komitetu Audytu Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych na Życie.

Od października 2020 Członek Rady Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska S.A., a od grudnia 2020 roku delegowana do czasowego pełnienia obowiązków Członka Zarządu BOŚ S.A.

Marzena Koczut jest absolwentem studiów Canadian Executive Master of Business Administration – CEMBA, prowadzonych przez Szkołę Główną Handlową we współpracy z Université du Québec à Montréal (UQAM) oraz posiada dyplom z wyróżnieniem Bachelor of Commerce ze specjalizacją Finanse i Księgowość na Uniwersytecie McGill w Montrealu, Kanada.

Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao

Magdalena Zmitrowicz

Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A., nadzoruje Pion Bankowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W 2018 roku rozpoczęła pracę w Banku Pekao S.A. jako Dyrektor Zarządzający w Departamencie Bankowości Korporacyjnej, a od 1 grudnia 2018 roku została powołana na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku.

Karierę zawodową rozpoczęła w 1999 roku w Banku Handlowym w Warszawie S.A. w Sektorze Bankowości Detalicznej, którą kontynuowała w Pionie Bankowości Przedsiębiorstw pełniąc różne funkcje kierownicze w strukturach regionalnych Banku, w tym m.in. Dyrektora Sprzedaży Regionu Północnego oraz w Departamencie Sektora Publicznego jako Dyrektor Biura Sektora Publicznego ds. Regionów.

W ciągu blisko dwudziestu lat pracy w bankowości zdobyła bogate doświadczenie zarówno w zakresie szerokiej działalności banku, w tym w szczególności w zakresie sprzedaży, ryzyka, operacji czy też rynku walutowego oraz w zakresie różnych segmentów klientów tj. klientów detalicznych, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, klientów instytucjonalnych i sektora publicznego czy też korporacji międzynarodowych. W 2016-2017 zarządzała Departamentem Klientów Korporacyjnych (Corporate Banking Departament) w strukturach CEEMEA Commercial Banking Group Citigroup. Kierowała pracami Grupy Strategy Champions w ramach Banku Handlowego w Warszawie S.A.

Jest członkiem Rad Nadzorczych Pekao Leasing i Pekao Faktoring.

Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła wiele szkoleń w kraju i zagranicą, w tym m.in. w zakresie zarządzania ryzykiem kredytowym, analizy finansowej i sprzedaży. W 2013 roku ukończyła Commercial Credit College w USA New York w ramach Citigroup.

Anastazja Truszkowska, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Białymstoku

Anastazja Truszkowska

W 1988 roku rozpoczęła pracę Banku Spółdzielczym w Białymstoku. Zaczynała od stanowiska referent, na którym zajmowała się obsługą przedsiębiorców. Przechodziła przez wiele stanowisk w banku. Zajmowała się m.in. kredytami. Zna bank od podszewki. W 2008 roku awansowała do Zarządu na stanowisko I Wiceprezesa. W 2013 została wybrana na Prezesa Zarządu banku, to stanowisko pełni do dzisiaj.

Ukończyła Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Białymstoku – kierunek ekonomia w zakresie „Bankowość i finanse przedsiębiorstw” – studia licencjackie, jest też absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku,  ukończyła ekonomię na Wydział Ekonomiczny na kierunku ekonomia.

Barbara Sobala, wiceprezes zarządu Citi Handlowy

Barbara Sobala

Barbara Sobala pełni funkcję wiceprezesa zarządu Banku Handlowego, odpowiedzialnego za ryzyko, od 15 października 2013 roku. Jest Przewodniczącą Komitetu ds. Zarządzania Ryzykiem i Kapitałem, Przewodniczącą Komitetu ds. Nowych Produktów oraz członkiem Komitetu Zarządzania Aktywami i Pasywami (ALCO).

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w bankowości, w szczególności w obszarze zarządzania ryzykiem i restrukturyzacji przedsiębiorstw. W Banku Handlowym pracuje od 2005 roku, kiedy to objęła stanowisko Dyrektora Departamentu Restrukturyzacji. W latach 2012-2015 kierowała Pionem Ryzyka Bankowości Korporacyjnej. Jest Przewodniczącą Komitetu ds. Zarządzania Ryzykiem i Kapitałem, Wiceprzewodniczącą Komitetu ds. Inwestycji Kapitałowych i członkiem Komitetu ds. Zarządzania Aktywami i Pasywami Banku. Zanim dołączyła do zespołu Banku Handlowego, przez 13 lat pracowała w Banku BPH, gdzie pełniła m.in. funkcję Dyrektora Departamentu Restrukturyzacji i była członkiem Komitetu Kredytowego Banku.

Barbara Sobala ma wykształcenie wyższe, jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Natalia Bożek, wiceprezes zarządu Citi Handlowy

Natalia Bożek

Natalia Bożek jest dyrektorem finansowym i członkiem zarządu Citi Handlowy. Zarządza Pionem Finansów i sprawuje nadzór nad Departamentem Zgodności.

Natalia ma 26 lat doświadczenia zawodowego w rachunkowości finansowej i zarządczej. Z Citigroup związana jest od 1999 roku, pełniła m.in. funkcję dyrektora ds. planowania i analiz biznesowych w Sektorze Bankowości Detalicznej, a następnie w całym Banku Handlowym. W 2014 roku, została mianowana dyrektorem planowania i analiz finansowych na Europę, wspierając podejmowanie strategicznych decyzji dla 24 krajów europejskich.

Jest absolwentką kierunku Rachunkowość i Finanse w Wyższej Szkole Biznesu i Administracji w Warszawie.

Katarzyna Majewska, członek zarządu Citi Handlowy

Katarzyna Majewska

Katarzyna Majewska objęła stanowisko Członka Zarządu Banku Handlowego na początku 2016 roku. Posiada bogate doświadczenie związane z optymalizacją kosztów i zarządzania zmianą. Z Bankiem Handlowym jest związana od 1999 roku, gdzie współtworzyła sektor bankowości detalicznej Handlobank, a po połączeniu z Citibank (Polska) S.A. była odpowiedzialna za procesy wsparcia i logistyki oraz zarządzanie nieruchomościami spółek z grupy Citi w Polsce.

W latach 2008-2015  Katarzyna Majewska była związana z Grupą PZU, w której odpowiadała za obszar administracji i logistyki.

Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ukończyła również program MBA stworzony przez RSM Erasmus University oraz General Management Program na Harvard Business School.

Beata Janczur, wiceprezes zarządu Banku Credit Agricole

Beata Janczur

Absolwentka Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 207 r. związana z Credit Agricole, najpierw jako dyrektor Pionu HR, a obecnie jako wiceprezes zarządu odpowiedzialna za zarządzanie zasobami ludzkimi.

Wcześniej związana była z grupą ING w Polsce, Holandii oraz Rosji. Specjalizuje się w budowaniu programów rozwoju dla kadry zarządzającej i realizowaniu projektów budujących zaangażowanie pracowników.

Magdalena Rogalska, wiceprezes zarządu Deutsche Bank Polska

Magdalena Rogalska

22 maja 2019 r. została powołana na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Deutsche Bank Polska S.A. Odpowiada za bankowość dla korporacji i instytucji finansowych, w tym Globalną Bankowość Transakcyjną, obejmującą usługi cash management, finansowanie transakcji handlu zagranicznego oraz działalność powierniczą.

Z Deutsche Bank Polska związana jest od 1998 roku. Przez kilka lat pełniła funkcję Dyrektora Bankowości Korporacji Międzynarodowych, odpowiadając za lokalne relacje ze spółkami zależnymi międzynarodowych grup kapitałowych. W październiku 2013 roku objęła stanowisko Członka Zarządu Deutsche Bank Polska S.A.

Jest  absolwentką wydziału Finanse i bankowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Maja Stankowska, członek zarządu Getin Noble Bank

Maja Stankowska

Maja Stankowska od 2018 roku pełni funkcję Członka Zarządu Getin Noble Bank S.A, gdzie nadzoruje obszary HR, komunikacji wewnętrznej i marketingu.

Z sektorem bankowym związana jest od ponad 20 lat. W latach 2004 – 2018 była odpowiedzialna za obszar kapitału ludzkiego w Raiffeisen Bank Polska S.A., zajmując stanowisko Dyrektora Zarządzającego, Dyrektora Departamentu. W latach 2013-2014 lider integracji kulturowej, organizacyjnej i zarządzania zmianą w fuzji Raiffeisen – Polbank.

Pani Maja jest magistrem ekonomii SGH w Warszawie, tam też ukończyła studia MBA (EUMBA). Jest certyfikowanym Coachem ICC. Prywatnie jest miłośniczką kitesurfingu.

Joanna Erdman, wiceprezes zarządu ING Banku

Joanna Erdman

Joanna Erdman jest związana z ING od 1996 roku, kiedy to rozpoczęła pracę w części korporacyjnej oddziału ING Bank N.V. z siedzibą w Warszawie. Wcześniej, między 1995 a 1996 rokiem, pracowała w dziale Marketingu Banku Pekao SA. W latach 2001-2007 pełniła funkcję Dyrektora Centrum Klientów Strategicznych w Pionie Bankowości Korporacyjnej ING Banku Śląskiego. W 2007 roku objęła stanowisko Dyrektora Departamentu Klientów Strategicznych, z którego w 2010 roku awansowała na Dyrektora Banku nadzorującego cały Pion Klientów Strategicznych. Od roku 2013 sprawuje funkcję Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Joanna Erdman ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku Finanse i Statystyka. Od lat jest zaangażowana w działalność Fundacji ING Dzieciom – przez pierwsze trzy lata jako członek Rady Fundacji, a od 2019 roku jako jej Przewodnicząca. Od 2018 roku czuwa także nad realizacją strategii zrównoważonego rozwoju ING Banku Śląskiego. Ponadto od czerwca 2020 roku jest Członkiem Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Rady Nadzorczej Biura Informacji Kredytowej.

Ewa Łuniewska, wiceprezes zarządu ING Banku

Ewa Łuniewska

Ewa Łuniewska jest związana z Grupą ING od 29 lat. Na początku kariery zawodowej odpowiadała za bankowość korporacyjną, finansowanie strukturyzowane oraz dłużne rynki kapitałowe w Oddziale ING Bank N.V. w Warszawie. W 2001 roku została powołana na stanowisko Dyrektora Departamentu Klientów Strategicznych w ING Banku Śląskim, a w 2006 roku – Dyrektora Banku w Pionie Korporacyjnej Sieci Sprzedaży. Od 2016 do 2020 roku była Prezesem Zarządu ING Lease (Polska). Od stycznia 2021 roku odpowiada za Pion Klientów Biznesowych w ING Banku Śląskim.

Ewa Łuniewska jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 2020 roku sprawowała funkcję Przewodniczącej Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu. Zaangażowana jest w działalność Fundacji Sztuki Polskiej ING, gdzie pełni rolę Przewodniczącej Rady Fundacji. Jest również Przewodniczącą w Radach Nadzorczych spółek: ING Commercial Finance Polska S.A., ING Lease (Polska) Sp. z. o.o., ING Usługi dla Biznesu S.A. oraz członkiem Rady Nadzorczej ING Investment Holding (Polska) S.A.

Bożena Graczyk, wiceprezes zarządu ING Banku

Bożena Graczyk

Bożena Graczyk objęła stanowisko Wiceprezes Zarządu odpowiedzialnej za Pion Finansów w ING Banku Śląskim S.A. w 2017 roku. Wcześniej, od 1994 roku związana była z KPMG, gdzie zarządzała Zespołem ds. usług doradczych z zakresu rachunkowości, a następnie Zespołem ds. Zarządzania Ryzykiem Finansowym. W 2001 roku została Partnerem spółki w obszarze usług finansowych.

Bożena Graczyk jest absolwentką Wydziału Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła Program Executive MBA in International Business, University of Bristol oraz École Nationale des Ponts et Chaussées (1997) oraz Advanced Management Program, IESE Business School (2011). Posiada uprawnienia biegłego rewidenta.

Agata Chrzanowska, prezes zarządu Millennium Bank Hipoteczny

Agata Chrzanowska

Karierę zawodową rozpoczęła w 1997 roku w Banku Śląskim S.A. Od 2001 roku związana jest z Bankiem Millennium S.A., gdzie przeszła przez kolejne szczeble kariery począwszy od stanowiska Eksperta do Dyrektora. Od 2006 roku realizowała zadania w różnych obszarach bankowości hipotecznej tj. w latach 2006-2009 w Departamencie Sprzedaży Produktów Hipotecznych, w latach 2009 – 2010 w Departamencie Operacji, a od grudnia 2010 roku w Departamencie Marketingu Bankowości Detalicznej. Przed objęciem stanowiska Prezesa Zarządu Millennium Banku Hipotecznego S.A. kierowała pracami projektu odpowiadającego za utworzenie banku hipotecznego w ramach Grupy Kapitałowej Banku Millennium S.A.

Agata Chrzanowska jest absolwentką Wydziału Ekonomii Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach (1998 r.).

Agnieszka Porębska-Kość, członek zarządu Nest Banku

Agnieszka Porębska-Kość

Agnieszka Porębska-Kość posiada ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze finansów. W toku kariery zawodowej pełniła m.in. funkcję Członka Zarządu Meritum Banku ICB, Członka Zarządu Banku DnB Nord SA czy Dyrektora Zarządzającego Fortis Banku.

W Nest Banku odpowiada za projektowanie i nadzór nad realizacją strategii produktowych we wszystkich liniach biznesowych, zarządzanie sprzedażą i marketing. Jest związana z bankiem od 2015 roku.

Absolwentka wydziału ekonomii SGH. Ukończyła także prestiżowe studia Executive MBA na Uniwersytecie w Minnesocie.

Karolina Mitraszewska, członek zarządu Nest Banku

Karolina Mitraszewska

Karolina Mitraszewska posiada ponad 20-letnie doświadczenie w transformacji i rozwoju biznesu oraz wdrażaniu innowacji. Zajmowała kierownicze stanowiska w EY Audit, EY Business Advisory, Provident Polska, BZ WBK, Santander Bank.

Jest doktorem nauk ekonomicznych, wykładowcą SWPS, absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, Copenhagen University i SWPS. Ukończyła również Personal Leadership Programme w ICAN Institute. Do zespołu Nest Banku dołączyła w 2018 roku przejmując odpowiedzialność za operacje, logistykę i transformację biznesu. Jako Członek Zarządu Nest Banku odpowiada za nadzorowanie działań i procesów biznesowych w Pionie Operacji, Logistyki, Transformacji i IT.

Agnieszka Domaradzka, członek zarządu Pekao Bank Hipoteczny

Agnieszka Domaradzka

Agnieszka Domaradzka posiada ponad 20 letnie doświadczenie w bankowości. Specjalizuje się w zarządzaniu ryzykiem. Uczestniczyła w tworzeniu, rozwoju i restrukturyzacji kilku banków oraz w fuzjach i przejęciach.

W latach 2002-2008 zarządzała ryzykiem kredytowym w Pionie Bankowości Korporacyjnej Nordea Bank Polska S.A. W latach 2009-2014 Wiceprezes ds. ryzyka kredytowego w Nordea Bank Polska S.A.  Jako Wiceprezes odpowiedzialna za ryzyko współtworzyła PKO Bank Hipoteczny S.A. do czasu rozpoczęcia przez ten Bank działalności operacyjnej.

Ukończyła z wyróżnieniem Executive MBA zorganizowane przez GFKM we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i Erasmus University, Rotterdam. Absolwentka SGH, Wydziału Handlu Zagranicznego oraz stypendystka DAAD na Uniwersytecie w Duisburgu.

Odbyła szereg staży w zagranicznych instytucjach finansowych w tym Nordea Bank Finland AB, w  Allbank AG, Bayerische Hypotheken und Wechsel Bank AG w Berlinie i Monachium, Bankgesellschaft Berlin AG oraz w Berlin – Hyp AG. Uczestniczyła w wielu programach dla menadżerów wyższego szczebla w tym m.in. „Advance Leadership and Management Program” zorganizowany przez GFKM we współpracy z IAE Aix-en Provence Graduete School of Management oraz programach organizowanych przez Grupę Nordea.

Paulina Strugała, prezes zarządu PKO Banku Hipotecznego

Paulina Strugała

Z Grupą Kapitałową PKO Banku Polskiego jest związana od 2006 r. W latach 2006-2010 była dyrektor zarządzającą, odpowiedzialną za operacje w PKO/Credit Suisse TFI (obecnie PKO TFI), a od lutego 2010 do 2018 r. – dyrektor odpowiedzialną za audyt wewnętrzny Banku oraz Grupy Kapitałowej. W 2018 roku została powołana na stanowiska Prezesa Zarządu PKO Banku Hipotecznego.

Karierę zawodową rozpoczęła w 1995 r. w warszawskim biurze KPMG, w którym przeszła wszystkie stopnie kariery do stanowiska dyrektora, specjalizując się w audycie i innych usługach poświadczających dla instytucji finansowych w Polsce, w tym banków, towarzystw i funduszy inwestycyjnych oraz zarządzających aktywami.

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada uprawnienia brytyjskiego biegłego rewidenta wydane przez Association of Chartered Certified Accountants (FCCA), tytuł Executive MBA nadany przez Ecole Nationale des Ponts et Chaussees w Paryżu i University of Bristol. Jest także absolwentką Advanced Management Program w IESE Business School, University of Navarra.

Dorota Strojkowska, członek zarządu Santander Bank Polska

Dorota Strojkowska

Dorota Strojkowska ukończyła filologię polską i klasyczną na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i w Akademii Leona Koźmińskiego. Ponadto, odbyła wiele profesjonalnych szkoleń w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, coachingu, planowania strategicznego, zarządzania finansowego i psychologii w biznesie, w tym „Development of managerial skills” w Nottingham Trent University i „Advance Leadership Programme” w ICAN Institute, Harvard Business Review.

Dorota Strojkowska ma ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości, przez wiele lat związana była z Bankiem Zachodnim WBK S.A., w którym zajmowała, między innymi, stanowiska: Szefa Obszaru Zarządzania Efektywnością Organizacyjną (2013 –2016); Dyrektora ds. Spójności Modelu Biznesowego Bankowości Detalicznej (2012 – 2013) oraz Kierownika Zespołu w Departamencie CRM i Wsparcia Sprzedaży (2005 – 2012).

W okresie od kwietnia 2016 do marca 2017 roku Dorota Strojkowska pełniła funkcję Szefa Pionu HR w Banku PKO BP.

W kwietniu 2017 roku Dorota Strojkowska została powołana na Członka Zarządu kierującego Pionem Partnerstwa Biznesowego w Banku Zachodnim WBK S.A. (obecnie Santander Bank Polska S.A.).

Anna Urbańska, dyrektor zarządzający polskiego biura Standard Chartered

Anna Urbańska ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe zgromadzone w sektorze bankowym, funduszy inwestycyjnych i konsultingowym. Do grona pracowników Standard Chartered dołączyła jesienią 2018 roku. Jej zadaniem było zbudowanie od podstaw zespołu doświadczonych specjalistów odpowiedzialnych za przeciwdziałanie przestępczości finansowej, który tworzy dziś przeszło 350 ekspertów.

Zanim rozpoczęła pracę w Standard Chartered kierowała zespołem ds. przeciwdziałania przestępczości finansowej w PwC. Pełniła też funkcję dyrektora operacyjnego w randze wiceprezesa zarządu w spółce działającej w sektorze technologii finansowych (fintech), zarządzanej przez amerykański fundusz private equity, a wcześniej zbudowała od podstaw i zarządzała centrum operacyjnym RBS (obecnie NatWest). Pracowała również na kierowniczych stanowiskach w jednostkach operacyjnych takich instytucji finansowych, jak Cetelem, HSBC i GMAC. Jest absolwentką studiów magisterskich na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania i ekonomii w Szkole Głównej Handlowej.

Anna Urbańska zastępuje na stanowisku CEO Rowenę Everson, która odpowiadała za zarządzanie działalnością operacyjną i rozwój strategiczny spółki od momentu jej zarejestrowania w czerwcu 2018 roku. Dotychczasowa dyrektor zarządzająca została powołana w strukturach banku na stanowisko Dyrektora ds. Kanałów Cyfrowych i Analizy Danych w regionie Europy i Ameryk, z siedzibą w Londynie. Jednocześnie pozostaje ona w zarządzie polskiej spółki, aby wspierać jej dalszy rozwój.

Małgorzata Wachowska, członek zarządu Toyota Bank Polska

Małgorzata Wachowska

Od ponad 20 lat związana z międzynarodową korporacją. Posiada bogate doświadczenie w obszarach ochrony danych osobowych, outsourcingu, bezpieczeństwa, jakości danych, przeciwdziałaniu prania pieniędzy oraz we wdrażaniu procesów obniżających ryzyko operacyjne. Odpowiedzialna za nadzór nad dostosowaniem systemów bankowych do wymogów biznesowych oraz zmian prawnych.

Karierę rozpoczynała w Banku Handlowym, a następnie w Ford Bank Polska w obszarze księgowości i sprawozdawczości. W 1999 r. dołączyła do zespołu tworzącego Toyota Bank Polska, odpowiedzialna za przygotowanie procedur i procesów księgowych oraz przygotowanie Banku do działalności operacyjnej w Wydziale Księgowości. Od 2007 r. związana z operacjami bankowymi, nadzorując Departament Wsparcia Biznesu.

W 2013 r. mianowana na Członka Zarządu, zarządzająca Pionem Wsparcia Biznesu i Procesów, w tym Departamentami Informatyki i Wsparcia Biznesu oraz rozliczeniami i bezpieczeństwem.

Za swój największy zawodowy sukces uważa wdrożenie, o czasie, nowoczesnego systemu bankowego z jednoczesną migracją danych ze starego systemu z bilansami zgodnymi dosłownie „co do grosza”.

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej (Finanse i Bankowość).

W latach 2010 – 2015 brała udział w Toyota Management Development Programme w Japonii oraz Wielkiej Brytanii, jako kontynuacja programu rozwoju kadry menedżerskiej.

Ewelina Pałubicka, prezes zarządu Żuławskiego Banku Spółdzielczego w Nowym Dworze Gdańskim

Ewelina Pałubicka

Do Żuławskiego Banku Spółdzielczego trafiła na praktyki zawodowe wiosną 1998 roku, po których została kasjerką, by wkrótce zdobywać kolejne stanowiska, najpierw obsługi klienta, a potem księgowej. Z czasem powierzono jej obowiązki głównego księgowego, a w 2002 r. powołano również na stanowisko Członka Zarządu. Od 2010 roku pełnię funkcję Prezesa Zarządu.

Poza Bankiem pełni funkcję Przewodniczącej Rady Nadzorczej Spółki Akcyjnej „Faktorzy” oraz jest Prezesem Fundacji Mikael. Drugą kadencję zasiada w Radzie Zrzeszenia Spółdzielczej Grupy Bankowej.

– Z wykształcenia jestem magistrem, choć przed laty miałam ochotę na więcej, podejmując studia doktoranckie. Niestety tytułu doktora, jak dotąd nie udało się zdobyć… – mówi. Ukończyła studia wyższe na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego w kierunku Finansów i Bankowości. Tam również kontynuowała studia podyplomowe z zakresu rachunkowości, zdobywając potem Certyfikat Księgowy. Posiada dyplom studiów Master of Business Administration, który zdobyła w Wyższej Szkole Bankowej w kooperacji z University of Northampton.