Konto na Teraz. Kolejne rozwiązanie od Banku BNP Paribas dla obcokrajowców, którzy opuścili Ukrainę w związku z wojną

W ostatnim tygodniu czerwca Bank BNP Paribas uruchomił nowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy przygotowany z myślą o obcokrajowcach, którzy znaleźli się w Polsce uciekając przed wojną w Ukrainie. Bezpłatne Konto na Teraz z dostępem do bankowości elektronicznej i mobilnej osoby z obywatelstwem ukraińskim będą mogły otworzyć na 12 miesięcy, bez posiadania paszportu lub karty pobytu.

fot. nitpicker / Shutterstock

– Wojna trwa i potrzebna jest dalsza pomoc. Po doraźnych zmianach w naszej ofercie, wprowadzonych bezpośrednio po rosyjskiej agresji na Ukrainę, przygotowaliśmy specjalne konto dla – w szczególności dla obywateli tego kraju. To udogodnienie dla osób, które w związku z ucieczką za granicę, wciąż nie mają dokumentów niezbędnych do założenia każdego innego typu konta – mówi Aldona Skarbek-Jakubowska, Tribe Leaderka zarządzająca obszarem Bankowości codziennej w Banku BNP Paribas.

Obywatele Ukrainy by otworzyć Konto na Teraz potrzebują okazać jeden z poniższych dokumentów:

Dokument potwierdzający zamieszkanie w Polsce oraz paszport lub kartę pobytu, lub ukraiński dowód osobisty w formie karty identyfikacyjnej wystarczy przedstawić w placówce banku w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy.

Bank BNP Paribas do Konta na Teraz, które prowadzone jest bezpłatnie, wydaje bezpłatną kartę debetową, którą za darmo można wypłacać środki we wszystkich bankomatach w Polsce. Darmowe są również operacje gotówkowe w placówkach banku, wszystkie przelewy zwykłe oraz trzy przelewy natychmiastowe w miesiącu (każdy kolejny to koszt 5 zł). Posiadacze konta mają zapewniony bezpłatny dostęp do bankowości internetowej GOonline i mobilnej GOmobile. Mogą także wyrobić mobilną kartę i podpiąć ją do elektronicznego portfela Apple Pay lub Google Pay.

Konto na Teraz mogą otworzyć osoby pełnoletnie, które nie mają jeszcze żadnego rachunku w polskim banku. Konto jest prowadzone przez 12 miesięcy, po tym czasie zostaje automatycznie zamknięte. Obowiązują również ograniczenia kwotowe. Saldo na rachunku nie może przekraczać 5 tys. zł a miesięczne wpływy 10 tys. zł. Przelewy, które spowodowałyby przekroczenie tego limitu, będą zwracane, przy czym zasada ta nie dotyczy przelewów z ZUS z tytułu udzielanej Klientowi pomocy społecznej, które będą akceptowane zawsze.

Źródło: BNP Paribas