Podmiejska atmosfera i szybki dojazd do centrum to połączenie, którego szuka wiele rodzin. Zakup mieszkania w domu o zabudowie bliźniaczej jest najprostszym sposobem na spełnienie tego wymagania. Mieszkania tego typu oferują m.in. tacy deweloperzy jak J.W. Construction.
Domy jednorodzinne na terenie Pyr ze względu na swoją ceną najczęściej są nieosiągalne dla młodych rodzin z dziećmi. Mieszkanie w bliźniaku można natomiast znaleźć nawet w cenie poniżej 6 000 złotych za metr. Zakup domu poza miastem to tańsze rozwiązanie, jednak wiążące się z trudną logistycznie do pogodzenia koniecznością codziennych, męczących dojazdów do pracy, odebrania dzieci z przedszkola, szkoły, zawiezienia na zajęcia dodatkowe itp. Zamieszkanie w osiedlu podobnym do Ludwinowskiej Alei eliminuje tego typu uciążliwości, wszędzie jest blisko. W przypadku zakupu nieruchomości przez osoby młode, posiadające małe dzieci to bardzo istotna kwestia.
Ludwinowska Aleja to 17 kameralnych domów dwukondygnacyjnych w zabudowie bliźniaczej. Każdy budynek dzieli się na cztery mieszkania o wysokim standardzie, dwa na parterze i dwa na piętrze. Wszystkie zostały zaprojektowane i usytuowane w taki sposób, aby jednoczesny zakup dwóch lokali pozwalał utworzyć z nich samodzielny dom jednorodzinny.
Projekt bliźniaków daje wiele możliwości. W dzisiejszych czasach mieszkania wielorodzinne to już rzadkość. Często jednak zdarza się potrzeba wydzielenia niezależnego mieszkania dla opiekunki do dziecka czy pielęgniarki. Domy z mieszkaniami w Ludwinowskiej Alei stwarzają ku temu idealne warunki.
Wszystkie mieszkania na piętrze posiadają obszerne tarasy i balkony, natomiast parterowe mają taras i własny ogródek. Do każdego lokalu przypisany jest garaż naziemny (podobnie jak w domkach jednorodzinnych) z bezpośrednim przejściem do mieszkania, ocieplony i wykończony gresem antypoślizgowym. Każde mieszkanie posiada niezależne wejście dzięki temu nie dzielimy z sąsiadem klatki schodowej. Na terenie osiedla przewidziano też miejsca parkingowe dla gości.
Usytuowanie osiedle przy Ludwinowskiej w optymalnej odległości od ruchliwej arterii jaką jest Puławska, to udane połączenie dwóch ważnych potrzeb mieszkańców zacisznego położenia domów mieszkalnych, a zarazem błyskawicznego dostępu do głównej drogi, prowadzącej na północ do centrum, a na południe najkrótszą trasą do Piaseczna. Jadąc w górę można dotrzeć w ciągu 10 minut na Mokotów, do skrzyżowania ulicy Puławskiej z Doliną Służewską (skręcając w nią dotrzemy na Pragę, przez al. Gen. Sikorskiego al. Witosa). Czerniakowską do Mostu Łazienkowskiego oraz ul. Rzymowskiego (tędy przez Marynarską, Sasanki, Hynka i Łopuszańską w ciągu kwadransa przedostaniemy się przez Włochy na Ochotę). Natomiast podążając dalej Puławską przecinamy al. Wilanowską (skręcając w nią najłatwiej dostać się do ulicy Sobieskiego).
Zwolennicy podróżowania miejską komunikacją mogą mieć powody do zadowolenia. U wylotu ul. Ludwinowskiej tuż przy Puławskiej znajduje się przystanek autobusowy komunikacji miejskiej. Do stacji metra Wilanowska jest stąd tylko kilka przystanków.
Źródło: Martis CONSULTING