Góry i mieszkający tam górale, ubrani w charakterystyczne stroje, są nieodzownym symbolem Polski. Jednym z górskich zakątków, cieszących się ogromną popularnością, jest Kościelisko, położone u podnóża Tatr.
Planując zimowy wypoczynek poszukujemy zazwyczaj kurortów górskich, by korzystać z uroków śniegu, czystego powietrza i sportów zimowych. Jednak równocześnie cenimy sobie spokój, tak by móc naprawdę odpocząć podczas urlopu i cieszyć się chwilami spędzonymi z rodziną i przyjaciółmi. W związku z tym wybieramy mniejsze miasteczka, w których oblężenie turystów nie jest aż tak ogromne.
Kościelisko wiedzie tu zdecydowany prym. Gmina Kościelisko to nie tylko trzy wsie podhalańskie, to także ładny kawałek Tatr Zachodnich. Znajdują się tu dwie największe doliny tatrzańskie – Chochołowska i Kościeliska. Malowniczy widok na Tatry, niedaleka odległość od Zakopanego, bogata baza kwater i ośrodków wypoczynkowych oraz umiarkowane ceny noclegów to tylko cześć walorów tego regionu. Zimą można skorzystać z wyciągów narciarskich, latem wybrać się na wyprawę po szlakach turystycznych czy też wycieczkę rowerową.
Niepowtarzalna fauna i flora tych terenów oraz zabytki kultury ludowej i pasterskiej stanowią niewątpliwą atrakcję dla licznych turystów. W każdym miejscu gminy można spotkać zabytkowy dom, zagrodę czy studnię, drewniane kościółki, bielone kapliczki, dzwonnice, tradycyjną kuźnię czy leśniczówkę, a w Dolinie Chochołowskiej – stare szałasy pasterskie.
Jednak dzisiejsze tempo życia jest tak intensywne, że i tak malownicze miejsce jak Kościelisko musiało mu ulec. Choć na każdym kroku otoczeni jesteśmy historią ludu góralskiego, obok niej istnieje teraźniejszość czerpiąca z przeszłości to, co najlepsze. Stąd też pojawiają się nowe osiedla domków jednorodzinnych, które przyciągają ludzi nie tylko w celach turystycznych, ale także stają się ich stałym miejscem zamieszkania.
Kościelisko to miasteczko o charakterze miejscowości wypoczynkowej, składająca się z 21 osiedli. Dawniej były to osady pasterskie, tzw. polany – stąd bierze się dawniej oficjalna, a dziś potoczna nazwa miejscowości: Polany. Przyciąga wielu turystów, kto raz tu przyjechał z chęcią wraca po raz kolejny. Jednak nie musi to już być tylko miejsce urlopowych wypadów. Dom w Kościelisku może stanowić alternatywna formę inwestycji. Nieruchomości stały się dobrem rynkowym o wymiernej wartości, dlatego też ludzie rozpoczynają inwestowanie właśnie w tym segmencie rynku.
Zważając na te wszystkie zalety oraz zapotrzebowanie rynku firma Wawel Service wybrała to miejsce dla swojej kolejnej inwestycji – osiedla Pod Turniami.
Pod Turniami to zespół dwóch budynków, w których przewidziano po 4 niezależne wielopoziomowe apartamenty z własnym garażem oraz ogrodem. Ogrodzony i dozorowany teren, dostępny tylko dla mieszkańców bądź ich gości, z zielenią i elementami małej architektury, gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i daje możliwość wypoczynku na łonie natury dla tych, którzy nie mają ochoty na dalekie górskie wyprawy.
Zdecydowaliśmy, że wyjdziemy z naszymi inwestycjami poza Kraków i Warszawę. Z racji tego, że Polacy tak bardzo kochają góry wybór padł na Kościelisko. Pragnęliśmy stworzyć miejsce, które będzie naszym klientom służyć zarówno podczas urlopowych wypadów jak i jako stałe miejsce zamieszkania. Wiele osób marzy o małym domku usytuowanym w malowniczym miejscu, gdzie można odpocząć od codziennego zgiełku. Takie jest właśnie Kościelisko – mówi Bartłomiej Rzepa, prezes Wawel Service.
Architektura i układ domków nawiązuję do dawnych osad pasterskich. Pod Turniami staje się niewielkim osiedlem, przeznaczonym dla 8 rodzin, dzięki czemu uzyskuje specyficzny charakter. Dodatkowo przebywając tu można zapoznać się z kulturą góralską, która jest w pewnym stopniu symbolem Polski. Ludność zamieszkująca rejony Kościeliska od lat kultywuje tradycje podhalańskie. Można tu spotkać wielu twórców ludowych zajmujących się ciesiołką, stolarką artystyczną, snycerką, hafciarstwem i krawiectwem ludowym, tkactwem i wyrobem obuwia regionalnego. Znani muzykanci, tancerze i śpiewacy oraz kilka zespołów regionalnych z pokolenia na pokolenie przekazują charakterystyczne nuty, śpiewki i tańce podhalańskie.
Źródło: Times Square Public Relations