Niższe marże w Fortis Banku

Fortis Bank obniża marże dla kredytów i pożyczek zabezpieczonych hipoteką. 

2,9 proc. –  tyle wyniesie teraz minimalna marża dla kredytu mieszkaniowego w kwocie od 500 tys. zł (poprzednio od 4,5 proc.). Wysokość marż przy kredytach nie większych niż 500 tys. ustalana będzie indywidualnie i uzależniona od kwoty kredytu. Bank obniży poziom tej marży klientom, którzy zdecydują się jednocześnie na zakup ubezpieczenia osobowego (poziom marży w takiej sytuacji może być obniżony nawet do poziomu 2,9 proc.). Proponowane klientom ubezpieczenie obejmuje swoim zakresem ochronę m.in. od ryzyka utraty pracy, ryzyka całkowitej niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem lub chorobą, ryzyka pobytu w szpitalu czy assistance medyczny.

– Klientom mającym już lub otwierającym wraz z kredytem konto osobiste proponujemy teraz także 50 proc. zniżkę na zakup ubezpieczenia nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie spłaty kredytu. Zwalniamy także z opłat za wydanie i użytkowanie  w pierwszym roku karty kredytowej – mówi Michał Chruściel, dyrektor ds. produktów hipotecznych w Fortis Banku Polska, grupa BNP Paribas.

Klienci indywidualni Fortis Banku mają do swojej dyspozycji kredyty w PLN (nie dotyczy to klientów obsługiwanych w ramach bankowości prywatnej). Bank – jako pierwszy na rynku polskim – wycofał się z kredytów walutowych w maju ubiegłego roku.

Oprocentowanie kredytów znajdujących się w aktualniej ofercie bazuje na 3-mies. stawce WIBOR.

Bank może sfinansować  do 90 proc. wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu (w tym opłaty około kredytowe, np. prowizje, opłaty sądowe i notarialne), a spłata kredytu może być rozłożona nawet na 40 lat. Kredytobiorcy mają możliwość skorzystania  z okresu karencji (aż do 36 m-cy) oraz wakacji kredytowych. Bank dopuszcza również sytuację, w której o kredyt występuje kilku wnioskodawców, w tym także osoby w wieku emerytalnym oraz osoby osiągające dochody poza granicami Polski.  

Jednym kredytem klienci banku mogą sfinansować różne cele – zarówno mieszkaniowe, konsolidacyjne, jak i konsumpcyjne.
 
Źródło: Fortis Bank Polska