Nowe możliwości inwestowania w wino

Wealth Solutions uruchamia zapisy na inwestycję w najlepsze wina z całego świata. Po raz pierwszy w Polsce portfele inwestycyjne będą tworzone w oparciu o znakomite trunki pochodzące z Bordeaux, Burgundii, Szampanii, Toskanii czy Nowego Świata.

Najbardziej znanym na świecie regionem winnym — produkującym trunki o dużym potencjale inwestycyjnym — jest Bordeaux. Region ten dysponuje najstarszą oficjalną klasyfikacją win, a trunki w niej ujęte stanowią trzon portfeli inwestycyjnych na całym świecie. Jednak nie tylko wina z Bordeaux sprawdzają się jako lokata kapitału. Dobrym uzupełnieniem portfeli mogą być trunki z Burgundii, Szampanii, Toskanii, jak również wybrane wina amerykańskie czy australijskie.

— Do tej pory na polskim rynku inwestowano przede wszystkim w wina bordoskie. Czas, by inwestorzy wykonali kolejny krok i uzupełnili swoje portfele winami z innych regionów produkujących wybitne trunki — mówi Paweł Morozowicz, zarządzający portfelem alkoholi inwestycyjnych w Wealth Solutions. — Dzięki wykorzystaniu win z całego świata powstają portfele o wysokim potencjale inwestycyjnym. W ten sposób rośnie również bezpieczeństwo, ponieważ będzie można się oprzeć na popycie konsumenckim różnych krajów, w tym na dużym rynku amerykańskim czy australijskim — dodaje Morozowicz.

Dzięki tej propozycji Polacy mogą inwestować m.in. w tzw. „supertoskany”, które powstały w połowie XX w. z udziałem nietypowych dla Toskanii szczepów winorośli. Obecnie są już najdroższymi włoskimi trunkami. Winami inwestycyjnymi mogą być również wina z Burgundii, która jest ojczyzną znanych i uprawianych na całym świecie szczepów: pinot noir i chardonnay, czy Szampanii, znanej z win musujących, które powstały dzięki badaniom słynnego benedyktyna — dom Pierre’a Perignon. Dobrym uzupełniłem portfeli inwersyjnych może być również australijskie Penfolds Grange, które podbija Chiny na równi z topowymi winami francuskimi, czy amerykańskie Screaming Eagle oraz Opus One.

Źródło: Wealth Solutions