W nowej aplikacji Raiffeisena będzie mobilna autoryzacja i zatwierdzanie transakcji odciskiem palca. Bank zdradza nowości

Raiffeisen Polbank opublikował nowy regulamin świadczenia usług za pomocą kanałów elektronicznych. Zapowiada tam kilka nowości, które pojawią się w nowej aplikacji. Najważniejsze z nich to mobilna autoryzacja i zatwierdzanie transakcji odciskiem palca.

O tym, że Raiffeisen Polbank zamierza udostępnić klientom całkiem nową wersję aplikacji Mobilny Portfel mogliście dowiedzieć się jako pierwsi z tekstu, który znajduje się tutaj. Obecna wersja nie spełnia oczekiwań przedstawicieli banku i zdecydowali się przygotować jej lepszą odsłonę. Widziałem już jej demo. Program ma być lżejszy, szybszy i wygodniejszy. Za jej pomocą będzie można m.in. kupować bilety komunikacji miejskiej (najprawdopodobniej przez moBILET, ale bank nie podaje szczegółów).

Johnqsbf, YAY Foto

Zobacz też: Klienci Millennium wkrótce skorzystają z mobilnej autoryzacji

Teraz bank uchyla kolejny rąbek tajemnicy. Z opublikowanego dziś regulaminu dowiadujemy się, że w nowej aplikacji pojawi się mobilna autoryzacja. Rozwiązanie jest wam już najpewniej dobrze znane, bo taką usługę oferuje kilka banków (pierwszy był mBank). Zamiast kodu przesyłanego SMS-em użytkownik dostaje powiadomienie push, które zatwierdza mobilnym pinem.

Nowością będzie też możliwość zatwierdzania przelewów do kwoty 1000 zł za pomocą odcisku palca. Taką możliwość obecnie oferuje tylko Bank Pekao. W innych aplikacjach mobilnych trzeba dokonywać autoryzacji w sposób „tradycyjny”.

Zobacz też: Michał Macierzyński: Mobilna autoryzacja – przyszłość, ale jaka?

Bank wprowadzi ponadto wspólny dzienny limit transakcji zleconych w systemie R-Online oraz aplikacji Mobilny Portfel.

Nowy regulamin zacznie obowiązywać od kwietnia, ale nie oznacza to, że nowa wersja pojawi się właśnie wtedy. Banki często wpisują do dokumentów nowości ze sporym wyprzedzeniem.

Nad mobilną autoryzacją pracuje też kilka innych banków. Rozwiązanie to chce wprowadzić PKO Bank Polski w aplikacji IKO. Najprawdopodobniej jednak nie stanie się to wcześniej niż w drugim kwartale 2018 r. Prace prowadzi też BZ WBK. Na początku stycznia zamiar wprowadzenia mobilnej autoryzacji potwierdził nam Bank Millennium.

Tymczasem lada dzień w jeszcze starej aplikacji Mobilny Portfel powinien pojawić się Blik. Najprawdopodobniej stanie się to do 10 lutego.