W ciągu 12 miesięcy obecności na polskim rynku firma zdobyła pozycję lidera inwestycji alternatywnych w Polsce. Budując swoją pozycję, NWAI opiera się na wysokich kwalifikacjach pracowników oraz adaptacji rozwiązań funkcjonujących na rynkach w krajach wysoko rozwiniętych. Elementem strategii budowania wartości firmy w oparciu o kapitał intelektualny zespołu było powołanie Rady Nadzorczej składającej się z wybitnych ekonomistów z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w pracy w instytucjach będących uczestnikami rynków kapitałowych w Polsce i na świecie. Stałe poszerzanie zespołu specjalistów owocuje rozszerzaniem oferty, która wkrótce zostanie uzupełniona o całkowicie nowe produkty. Sukces, jakim są wyniki osiągane do tej pory przez produkty NWAI, był możliwy do osiągnięcia tylko dzięki kompetencjom osób tworzących firmę. Poniżej prezentujemy wyceny teoretyczne wszystkich produktów strukturyzowanych NWAI, z wyłączeniem transakcji klubowych, na dzień 30 czerwca br.:
BRIF + 16,76% (od czerwca 2007)
Energy+ I edycja + 43,20% (od sierpnia 2007)
Energy+ II edycja + 25,51% (od września 2007)
Nowe perspektywy + 1,48% (od października 2007)
Climate+ I edycja + 5,64% (od listopada 2007)
Climate+ II edycja + 0,64% (od lutego 2008)
Climate+ III edycja + 7,06% (od kwietnia 2008)
Climate Core – 20,00% (od listopada 2007) (gwarancja 80% kapitału)
Złota Struktura I edycja + 0,00% (od lutego 2008) (gwarancja 100% kapitału)
Złota Struktura II edycja + 1,54% (od kwietnia 2008)
Food3 + 18,36% (od marca 2008)
Mocca + 39,00% (od maja 2008) (opcja binarna)
Ekopaliwa + 6,33% (od maja 2008)
Teoretyczna wartość inwestycji to wartość, jaką uzyskałby inwestor w przypadku zapadnięcia inwestycji na moment dokonania wyceny. Wartość rynkowa polisy (dostępna dla wszystkich klientów na żądanie) oznacza wycenę rynkową inwestycji, za jaką można by ją umorzyć w dniu wyceny. I choć dla transakcji strukturyzowanych naturalna jest dysproporcja pomiędzy obiema wycenami, to należy oczekiwać, że wraz z upływem czasu wartość rynkowa będzie coraz bliższa wartości teoretycznej, tak aby zrównać się w dacie zapadalności inwestycji.
„Ponadprzeciętne wyniki naszych produktów cieszą, ale nie zapominamy o tym, że naszym celem jest konstrukcja instrumentów finansowych umożliwiających zwrot na poziomie 15-20% rocznie. Choć nasi klienci z dużym entuzjazmem podchodzą do osiąganych wyników staramy się w rozmowach z nimi przypominać również o dywersyfikacji ryzyka i tym, że inwestycje alternatywne, a wśród nich produkty strukturyzowane, powinny stanowić nie więcej niż 25-30% całości portfela” – mówi Mateusz Walczak, prezes New World Alternative Investments. „Jeszcze w tym roku rozszerzymy naszą ofertę produktową o zupełnie nowe, nieobecne do tej pory w Polsce rozwiązania. Nie zapominamy oczywiście o produktach strukturyzowanych i cały czas poszukujemy ciekawych tematów inwestycyjnych, które moglibyśmy w nich wykorzystać. Pomysłów inwestycyjnych o solidnych podstawach fundamentalnych popartych rzetelną analizą na pewno nie zabraknie. Tradycyjnie już nasze zainteresowanie skupia się na takich klasach aktywów, gdzie dysproporcja pomiędzy popytem a podażą jest najbardziej widoczna – podsumowuje Mateusz Walczak.