Obligacje lokacyjne BZ WBK

Wartość obligacji lokacyjnych, które bank zaoferuje klientom może osiągnąć 600 milionów złotych, co stanowi 29,76 procent wartości kapitałów własnych. Obligacje lokacyjne BZWBK będą oferowane poniżej wartości nominalnej. Wykup nastąpi według wartości nominalnej, zatem dochodem dla nabywców będzie uzyskane dyskonto. Zapadalność obligacji lokacyjnych BZWBK to 9 lub 12 miesięcy, a I Program Emisyjny Obligacji Lokacyjnych zakończy się nie później niż 31 grudnia 2003 roku.

Obligacje Banku Zachodniego WBK są oferowane w publicznej subskrypcji i podzielone na dwie transze: dla Dużych Inwestorów i Małych Inwestorów. Uprawnieni do nabycie tych obligacji są krajowe oraz zagraniczne osoby fizyczne i prawne, jednak produkt adresowany jest przede wszystkim do klientów indywidualnych, umożliwia bowiem długoterminowe ulokowanie pieniędzy przy zachowaniu płynności. Ważnym argumentem przemawiającym za kupnem obligacji Banku Zachodniego WBK jest i to, że dochody osób fizycznych ze sprzedaży na rynku regulowanych papierów wartościowych nabytych m. in. w ramach oferty publicznej są zwolnione z opodatkowania.

Bank Zachodni WBK jest pierwszym bankiem działającym na polskim rynku, który emituje obligacje lokacyjne na rynku publicznym, co po raz kolejny potwierdza naszą strategię – banku nowoczesnego, dającego klientom możliwość skorzystania z najkorzystniejszych instrumentów finansowych. Obligacje lokacyjne są bowiem – z korzyścią dla klientów – od dawna emitowane na Zachodzie, gdzie z powodzeniem rywalizują z tradycyjnymi lokatami bankowymi. Ich największą zaletą jest płynność (obligacje, w przeciwieństwie do tradycyjnych lokat, mogą być przedmiotem obrotu) oraz możliwość uzyskania większego, pewnego i z góry określonego dochodu.