REKLAMA
PORTFEL GWIAZD

Revolut rekrutuje w Polsce. Oferuje pracę zdalną

Wojciech Boczoń2024-04-25 08:29, akt.2024-04-25 08:34analityk Bankier.pl
publikacja
2024-04-25 08:29
aktualizacja
2024-04-25 08:34

Fintech Revolut poinformował, że obecnie prowadzi rekrutację do pracy w Polsce. Ma obecnie 130 otwartych typów stanowisk i oferuje pracę zdalną. Firma podała też, że ogółem zatrudnia już 10 tys. osób, a w 2024 roku chce zwiększyć zatrudnienie o 40 proc.

Revolut rekrutuje w Polsce. Oferuje pracę zdalną
Revolut rekrutuje w Polsce. Oferuje pracę zdalną
/ Shutterstock

Revolut idzie pod prąd. W czasie, gdy wiele firm technologicznych i finansowych podejmuje decyzje o wstrzymaniu rekrutacji lub redukcji zatrudnienia, fintech prowadzi aktywną rekrutację. - Priorytetem dla nas pozostaje poszukiwanie najlepszych na rynku talentów w wielu specjalizacjach na całym świecie - mówi Karolina Kubala, Senior Employer Branding Manager w krakowskim biurze Revolut.

Revolut umożliwia pracę w biurze i hybrydową (w Krakowie) oraz w pełni zdalną (w Polsce). Kandydaci mogą aplikować niezależnie od miejsca zamieszkania. Firma podaje, że tylko w zeszłym roku otrzymała ponad 1 milion aplikacji o pracę.

Firma opublikowała też wyniki badań dotyczących pracy biurowej. Jak się okazuje, tylko co czwarty spośród 1000 zapytanych Polaków potwierdził, że pracuje codziennie w biurze (26%). Niższy odsetek odpowiedzi był jedynie w Australii i Belgii (po 18%). Pozostali respondenci w Polsce wskazali, że pracują hybrydowo (16%), różnie w zależności od grafiku (10%), nigdy nie bywają w biurze (12%), lub nie mają w ogóle pracy biurowej (35%).

Czy Polacy chcą pracować z domu? To zależy. Opcja pracy z domu jest ważna dla 51% zapytanych Polaków (69% w wieku 18-24 lat), a 12% z góry odrzuca oferty, które jej nie zapewniają (15% w wieku 18-44 lat). Są też osoby (16%), które nie chcą pracować z domu (ale tylko 5% w wieku 18-24 lat). Dla co piątej badanej osoby w Polsce nie ma to znaczenia (21%).

Revolut powstał w Londynie w roku 2015. Od tamtej pory zatrudnienie w firmie rosło wykładniczo. Obecny rok Revolut rozpoczął z zespołem liczącym przeszło 8000 pracowników, ale w nieco ponad 3 miesiące przekroczył próg 10000 pracowników. Instytucja finansowa planuje dalszy rozwój zespołów ds. Sprzedaży, Obsługi Klienta i Financial Crime, gdzie powstaje wiele nowych stanowisk.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r. Telefon: 796 099 932

Tematy
Wygodna Pożyczka, gdzie chcesz i na co chcesz!

Wygodna Pożyczka, gdzie chcesz i na co chcesz!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
losowakupa1214
Aplikowałem do nich na stanowisko programisty seniora. Miałem rozmowę, przeszedłem do dalszego etapu rekrutacji, ale zrezygnowałem.

Revolut ma okropny model pracy, z tego co mówili, u nich wszyscy programiści odpowiadają za absolutnie wszystko, od baz danych, przez backend, frontend, testing, architekturę, infrastrukturę chmurową,
Aplikowałem do nich na stanowisko programisty seniora. Miałem rozmowę, przeszedłem do dalszego etapu rekrutacji, ale zrezygnowałem.

Revolut ma okropny model pracy, z tego co mówili, u nich wszyscy programiści odpowiadają za absolutnie wszystko, od baz danych, przez backend, frontend, testing, architekturę, infrastrukturę chmurową, aż po pomysły biznesowe. Taki model pozwala szybko wypuszczać feature'y, ale chciałbym zobaczyć za 10 lat ile będą mieli kodu do przepisania od nowa, bo pisze go ktoś, kto nie jest specjalistą w danej dziedzinie.

Nie sądzę, żeby na dłuższą metę takie podejście im się opłaciło. Z resztą senior rekruter, który na Screening Callu już magluje Cię z jakichś pytań technicznych też nie jest miłym akcentem. Żeby jeszcze te pytania były sensowne... Ale widać, że koleś po prostu wygooglował sobie jakieś typowe pytanka jak dla juniora. Żenada.

Poza tym 5 etapów rekrutacji, same rozmowy trwają ponad miesiąc, tragedia. Myślę, że wiele osób się zrazi po samej rozmowie z rekruterem.

Jak ktoś z Revolut to czyta, to zmieńcie model pracy na jakiś sensowny, nie może być tak, że każdy jest od wszystkiego. Skróćcie też rekrutację, bo to jest śmiech na sali, na pewno nie za takie stawki jak proponujecie.

Pozdrawiam
grzegorzkubik
Dziadowska aplikacji i niepotrzebna.
zenonn
To po co używasz?
Jak nie masz to skąd wiesz?
epitaph
Aplikacja mogłaby być lepsza ale jest mega przydatna.
Może po prostu czegoś nie ogarniasz?
sajetan
cytat: ... Podejrzenie budzą również źródła inwestowania przedsiębiorstwa. W ciągu swojego istnienia Revolut pozyskał $336 mln finansowania. Większość tych pieniędzy ($250 mln) wyłożył fundusz DST Global kontrolowany przez przedsiębiorcę rosyjskiego Jurija Milnera , który w styczniu 2018 roku znalazł się na opublikowanej przez Departament cytat: ... Podejrzenie budzą również źródła inwestowania przedsiębiorstwa. W ciągu swojego istnienia Revolut pozyskał $336 mln finansowania. Większość tych pieniędzy ($250 mln) wyłożył fundusz DST Global kontrolowany przez przedsiębiorcę rosyjskiego Jurija Milnera , który w styczniu 2018 roku znalazł się na opublikowanej przez Departament Stanu liście oligarchów zbliżonych do Kremla. Z kolei jednym z inwestorów funduszu DST był holding Gazprom Invest , który jest kierowaną przez Aliszera Usmanowa jednostką zależną Gazpromu, gdzie obowiązki zastępcy dyrektora generalnego ds. nauki pełni Nikołaj Mironowicz Storonski, ojciec współzałożyciela firmy Revolut.
cichy380
Revolut ma świetną aplikację i wiele banków wzoruje się na ich rozwiązaniach. Moja ulubiona funkcja to wirtualne karty płatnicze, których mam tyle ile różnych subskrypcji. Gdy jakiemuś usługodawcy nie ufam po prostu blokuję daną kartę zaraz po rejestracji i w ten sposób zabezpieczam przed pobraniem przez niego pieniędzy bez mojej Revolut ma świetną aplikację i wiele banków wzoruje się na ich rozwiązaniach. Moja ulubiona funkcja to wirtualne karty płatnicze, których mam tyle ile różnych subskrypcji. Gdy jakiemuś usługodawcy nie ufam po prostu blokuję daną kartę zaraz po rejestracji i w ten sposób zabezpieczam przed pobraniem przez niego pieniędzy bez mojej zgody.

Minus Revoluta to brak obsługi BLIK.
cichy380
Czy to prawda, że większość pracowników Revolut to Polacy?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki