Pierwsze w Polsce wdrożenie rozwiązania MasterCard In Control B2B

MasterCard ogłosił pierwsze w Polsce wdrożenie swojego innowacyjnego rozwiązania In Control B2B, które pozwala firmom lepiej kontrolować wydatki kartami służbowymi oraz znacznie usprawnić procesy płatności i rozliczeń. Dzięki wirtualnym kartom płatniczym do zakupów lub rezerwacji na odległość, których unikalne numery służą do realizacji poszczególnych transakcji, In Control B2B zapewnia też nieosiągalny dotychczas poziom bezpieczeństwa.

Pierwsze wdrożenie nowego rozwiązania MasterCard zostało przeprowadzone we współpracy z ING Bankiem Śląskim, a także brytyjską firmą Conferma, w projekcie dla działającej w branży turystycznej firmy Amadeus Polska, w celu usprawnienia rezerwacji i płatności za noclegi hotelowe w czasie podróży służbowych.

InControl B2B to zupełnie nowe na polskim rynku rozwiązanie, wykorzystujące wirtualne numery kart płatniczych, dzięki któremu klienci instytucjonalni mają lepszą kontrolę nad procesem zakupów. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że płatności kartowe dotyczą też segmentu biznesowego, który, obok konsumentów, pozostaje kluczową grupą naszych odbiorców. Przedsiębiorstwa szybciej przyjmują innowacje technologiczne, ponieważ lepiej rozumieją ich potencjał, który przekłada się na realne korzyści biznesowe, tak jak ma to miejsce w przypadku usługi Billback oferowanej przez Amadeus” – powiedział Tomasz Łuczak, odpowiedzialny za produkty kartowe dla firm w polskim oddziale MasterCard Europe.

Firmowe wydatki pod kontrolą


Nowo wprowadzone na polski rynek rozwiązanie In Control B2B zostało przygotowane z myślą o klientach biznesowych. Dzięki niemu zyskują oni większą kontrolę nad firmowymi wydatkami realizowanymi z pomocą służbowych kart płatniczych. In Control B2B umożliwia firmom dokonywanie bezpiecznych zakupów na odległość, a także usprawnia procesy zakupowe, księgowe i raportowania, generując realne oszczędności.

In Control B2B zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa każdej transakcji, jak i samej karty płatniczej. Jest to możliwe dzięki jednorazowym kartom wirtualnym, generowanym przez system In Control B2B z fizycznej karty należącej do klienta korporacyjnego. Każda transakcja jest powiązana z unikalnym numerem karty wirtualnej przeznaczonym do jednorazowego wykorzystania. Dodatkowo numerowi temu można przypisać ograniczenia dotyczące kwoty transakcji, czasu oraz miejsca jej realizacji, co pozwala zapobiegać nadużyciom. Wirtualny numer karty jest jednocześnie unikalnym atrybutem, którego działy finansowe firm mogą używać do bezbłędnej identyfikacji transakcji w procesie raportowania oraz księgowania, co zwiększa efektywność pracy i pozwala wydatnie obniżyć koszty.

Z platformy InControl B2B klienci korporacyjni mogą korzystać w celu dokonywania wszelkich opłacanych kartą zakupów na odległość, np. organizować samodzielnie podróże służbowe, płacić za zakupy sprzętu czy materiałów biurowych lub transakcje za pośrednictwem internetu. W tym modelu wybrani pracownicy firmy mogą być wyposażeni w terminal internetowy, gdzie w trybie on-line zamawiane i generowane są numery kart wirtualnych.

Rozwiązanie In Control doskonale obrazuje, jak innowacyjna technologia pozwala odpowiedzieć na oczekiwania klientów ery cyfrowej. Dziś oczekują oni spersonalizowanych usług, dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Dodatkowo chcą, żeby usługi, z których korzystają, były proste i zapewniały wysoki poziom bezpieczeństwa. Bank, który potrafi dostarczyć taką ofertę swoim klientom, może skutecznie wyróżnić się na rynku i zapewnić sobie przewagę konkurencyjną” – mówi Mariusz Florek, Menedżer Produktu w ING Banku Śląskim.

Billback: innowacja płatnicza w podróżach służbowych


Usługa Billback oferowana przez Amadueus Polska, jest pierwszym przykładem wykorzystania wirtualnych numerów kart generowanych przez nowo wdrożoną platformę MasterCard In Control B2B. Dzięki tej usłudze realizacja rezerwacji i płatności za noclegi hotelowe dla podróżujących służbowo pracowników jest zdecydowanie szybsze i wygodniejsze. Płatności dokonuje się z wykorzystaniem karty wirtualnej, powiązanej z fizyczną Kartą Korporacyjną MasterCard wydaną przez ING Bank Śląski, z której korzysta firma dokonująca rezerwacji. Do hotelu przesyłane są dane dotyczące karty wirtualnej, dzięki czemu środki na uregulowanie płatności za nocleg są pobierane z konta firmowego, mimo że podróżujący pracownik nie posiada fizycznej karty płatniczej przy sobie. Dzięki Amadeus Hotel Billback czasochłonne i uciążliwe uzgodnienia pomiędzy firmami wysyłającymi pracowników w podróż służbową, ich biurami podróży i hotelami odchodzą w przeszłość.