Pierwszy fundusz absolute return w BPH TFI

Zgodnie z polityką inwestycyjną absolutnej stopy zwrotu, celem BPH SFIO Total Profit jest regularne uzyskiwanie dodatnich stóp zwrotu w każdych warunkach rynkowych i wyższych niż przyjęta jako poziom odniesienia stopa zwrotu 8 proc. w skali rocznej.

Fundusz nie odnosi się do benchmarku. Jest zarządzany aktywnie, a skład jego portfela może podlegać zmianom zarówno w zakresie wykorzystywanych instrumentów, geograficznego i sektorowego podziału lokat, jak i ukierunkowania na wzrosty lub spadki cen instrumentów. Fundusz będzie inwestował w różne klasy aktywów z szerokimi limitami inwestycyjnymi, na rynku akcji (do 70 proc. wartości aktywów netto), obligacji (do 100 proc. wartości aktywów netto), surowcowym (do 50 proc. wartości aktywów netto) oraz walutowym i pieniężnym.

„W przypadku BPH SFIO Total Profit zysków będziemy szukać w nieefektywnej wycenie różnych instrumentów finansowych. Opieramy się na doświadczeniu i kompetencjach całego zespołu, by móc korzystać z najlepszych pomysłów i okazji inwestycyjnych.  W zarządzaniu funduszem stosujemy monitorowanie limitu wartości zagrożonej (VaR), co daje nam znacznie większą elastyczność przy jednoczesnym zabezpieczeniu wystąpienia ryzyka wysokiej straty. Liczymy, że BPH SFIO Total Profit na koniec roku zgromadzi aktywa o wartości kilkudziesięciu milionów złotych.” – mówi Grzegorz Łętocha, Dyrektor Departamentu Zarządzania Aktywami.

„Wprowadzenie nowego funduszu absolute return jest częścią realizowanej przez nas od początku roku strategii biznesowej. Wierzymy, że produkty tego typu są przyszłością całego rynku funduszy inwestycyjnych, zwłaszcza w dobie niepewności co do globalnego ożywienia. Dlatego też, jeszcze w tym roku, planujemy wprowadzić drugi, obok BPH SFIO Total Profit, fundusz absolute return skierowany do inwestorów detalicznych” – dodaje Grzegorz Łętocha.

Fundusz BPH SFIO Total Profit kierowany jest do inwestujących w średnim i długim horyzoncie inwestycyjnym. Wysokość pierwszej wpłaty dla osób fizycznych wynosi równowartość 40 tys. EUR i 50 tys. PLN dla osób prawnych.  Minimalna dopłata to 500 PLN. BPH SFIO Total Profit powstał po zmianie polityki inwestycyjnej funduszu BPH SFIO Płynnościowego.

Źródło: Bank BPH