PKO Bank Polski w tradycyjnym i wirtualnym biegu pamięci

Już po raz trzeci PKO Bank Polski wspiera organizację Biegu Powstania Warszawskiego. Na swoim profilu Facebooka uruchomił kolejną edycję gry „Wirtualny Bieg. Zabiegaj o pamięć”. A jego pracownicy zmierzą się w sportowej rywalizacji jednocześnie oddając hołd pamięci powstańców. Bank będzie patronował również cyklowi wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami Powstania.

Z okazji 67. rocznicę godziny „W” PKO Bank Polski przygotował dla fanów na Facebooku wirtualny bieg w formie gry, która polega na pokonaniu dystansu 5 i 10 kilometrów. Aby wygrać wystarczy wykazać się refleksem i wiedzą związaną z tym sportem oraz historią Polski. Start dziś na www.facebook.com/PKOBankPolski. Codziennie, na trzy osoby, czekają nagrody dnia przyznawane za najszybciej udzieloną poprawną odpowiedź. Natomiast uczestnik, który w najkrótszym czasie odpowie na wszystkie pytania, przez cały czas trwania gry, zdobędzie nagrodę główną – profesjonalny ergometr, popularnie zwany orbitkiem.

Również dla fanów Facebooka Bank przygotował gratisowe pakiety startowe Biegu Powstania Warszawskiego. Do rywalizacji będzie można przygotować się uczestnicząc w wirtualnych treningach,  prowadzonych przez PKO Bank Polski wspólnie z Pawłem Januszewskim (byłym Mistrzem Europy i czterokrotny Mistrzem Polski w biegach na 400m przez płotki).

Wśród biegaczy, 30 lipca o godzinie 21.00, nie zabraknie przedstawicieli PKO Banku Polskiego, którzy po raz kolejny (w dwóch poprzednich biegach wystartowało blisko 80 bankowców) uczczą pamięć o bohaterstwie powstańców.

Tradycyjnie Bieg Powstania Warszawskiego na dystansach 5 i 10 km będzie przebiegał historycznymi ulicami Warszawy: Konwiktorską, Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Karową, Wybrzeżem Gdańskim, Sanguszki, Konwiktorską. Na trasie dobiegowej utworzony zostanie „Łańcuch Pamięci” (ok. 1000 osób trzymających w dłoniach znicz).

W ramach tegorocznej edycji biegu wezmą w nim również udział polscy żołnierze stacjonujący w Afganistanie.

Organizatorem Biegu są: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz WOSiR. Honorowym patronatem objęli go: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Piłsudskiego, Muzeum Niepodległości, Związku Powstańców Warszawy, Światowego Związku Żołnierzy AK.

W ponad 90-cio letniej historii Banku Powstanie Warszawskie odgrywa istotną rolę. W okresie II Wojny Światowej Pocztowa Kasa Oszczędności funkcjonowała mimo okupacji, przerywając prace swoich oddziałów tylko na okres bombardowań i ostrzeliwań. W gmachu ówczesnej centrali Banku mieściła się siedziba dowódcy Powstania, Komendy Głównej AK, siedziba Delegata Rządu na Kraj, jak również szpital polowy, szpital jeniecki i radiostacja powstańcza. Podczas Powstania Warszawskiego budynek ten był miejscem schronienia dla mieszkańców ostrzeliwanej stolicy.

Źródło: PKO Bank Polski