PKO BP wprowadza do oferty książeczkę mieszkaniową z funduszem inwestycyjnym

Dzięki nowatorskiej strukturze produktu – połączeniu celowego oszczędzania na mieszkanie za pomocą tradycyjnej książeczki mieszkaniowej z nowoczesnymi i coraz popularniejszymi wśród klientów funduszami inwestycyjnymi, bank promuje sprawdzone sposoby oszczędzania, łącząc je z nowościami pojawiającymi się na rynku – mówi Tadeusz Swat dyrektor Departamentu Wierzytelności i Depozytów Mieszkaniowych. Zależy nam, aby klienci oszczędzali długoterminowo na cele mieszkaniowe, tak, aby w przyszłości zgromadzone środki mogły pozwolić realnie myśleć o własnym M. Nowa oferta skierowana jest do osób otwartych na nowe formy inwestycji finansowych, jak również osób posiadających wolne środki na lokatach czy w funduszach i potrafiących oszczędzać – dodaje.

Szczegółowe informacje dotyczące nowej książeczki mieszkaniowej z Funduszem PKO/CREDIT SUISSE

Część depozytowa Część inwestycyjna
Oprocentowanie Wysokie oprocentowanie ustalane według zmiennej stopy procentowej Zależne od wyniku funduszu inwestycyjnego – im dłuższy okres inwestowania, tym większe zyski
Waluta i minimalna kwota 4 000 PLN
50% kwoty przeznaczone na część depozytową
50% kwoty na część inwestycyjną
KORZYŚCI

– Odsetki od części depozytowej zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych

– Brak opłat za prowadzenie rachunku

– Roczna kapitalizacja odsetek

– Możliwość zaliczenia wkładu zgromadzonego na książeczce mieszkaniowej wraz z odsetkami jako części wkładu własnego przy ubieganiu się o kredyt mieszkaniowy Własny Kąt w PKO Banku Polskim

– Możliwość osiągania wysokiego zysku z inwestycji w nowoczesne fundusze PKO/CREDIT SUISSE

– Łatwy dostęp do zainwestowanych pieniędzy

– Bezpieczeństwo dzięki dywersyfikacji portfela inwestycyjnego oraz nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego, PKO Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA

Założenie książeczki z funduszem W każdym oddziale PKO Banku Polskiego

Fundusz Zrównoważony PKO/CREDIT SUISSE

Fundusz zakłada inwestowanie części aktywów w instrumenty finansowe o stabilnym dochodzie – bony skarbowe i obligacje oraz instrumenty o wyższym ryzyku inwestycyjnym i wysokim potencjale zysku – akcje najlepszych spółek giełdowych. Aktywa lokowane są w polskie i zagraniczne papiery wartościowe przy dążeniu do ograniczenia ryzyka inwestycji. Potencjalnie wysokie zyski – nawet 20,53 % rocznie. Zalecany horyzont inwestycyjny – co najmniej 4 lata.

Fundusz Akcji PKO/CREDIT SUISSE

Środki funduszu lokowane są głównie w akcje wyselekcjonowanych spółek giełdowych, przynoszących dynamiczny wzrost wartości jednostki uczestnictwa w dłuższym okresie – nawet 35% rocznie. Zalecany horyzont inwestycyjny – co najmniej 5 lat.

Bezpieczeństwo środków funduszu – aktywa funduszu inwestycyjnego stanowią wyodrębnioną masę majątkową, która nie wchodzi do masy upadłości towarzystwa funduszy inwestycyjnych zarządzającego funduszem. Portfelem inwestycyjnym funduszy zarządzają Licencjonowani Doradcy Inwestycyjni. Ponadto aktywa funduszu inwestycyjnego są przechowywane w banku – depozytariuszu spełniającym wysokie kryteria kapitałowe.

– Polski rynek produktów powiązanych z funduszami inwestycyjnymi to wciąż rynek młody i bardzo perspektywiczny. Jeśli porównamy tylko liczbę TFI i zarządzanych przez nie funduszy w Polsce i w Europie Zachodniej, widać ile jest jeszcze do zrobienia. Suma aktywów zebrana przez wszystkie TFI w ciągu ostatnich dwóch lat jest imponująca, zwłaszcza, kiedy uświadomimy sobie przywiązanie Polaków do lokat bankowych jako sposobu na oszczędzanie. Społeczeństwo polskie jest jednak coraz lepiej wyedukowane, również przez media, ale też przez reklamy towarzystw czy pozytywne przykłady z najbliższego otoczenia. Dlatego liczba klientów oczekujących możliwości korzystnego i bezpiecznego inwestowania będzie systematycznie rosła – mówi Tomasz Bogutyn, Prezes Zarządu PKO TFI. – Cieszę się, że udało nam się wspólnie opracować atrakcyjny i nowoczesny produkt odpowiadający na zwiększone zainteresowanie nieruchomościami – dodaje.

PKO Bank Polski prowadzi blisko 2,1 mln książeczek mieszkaniowych, a suma zgromadzonych na nich depozytów wynosi 6,8 mld zł.