Polbank ofiarą własnej oferty

„Dla kredytobiorców oznacza to przede wszystkim duże problemy z deweloperami, którzy już liczą im odsetki karne za nieterminowe wpłaty kolejnych transz kredytów. Po […] interwencji Polbank zadeklarował, że klienci w najmniejszym stopniu nie ucierpią, bo bank sam za opóźnienia zapłaci. Nim się to jednak stanie, stracą sporo nerwów i będą musieli biegać do oddziałów z dodatkowymi dokumentami.”, czytamy.

Według Michała Macierzyńskiego, analityka portalu Bankier.pl, Polbank padł ofiarą własnego sukcesu. „- W tej chwili oferta kredytowa Polbanku jest jedną z najciekawszych na rynku. Bank ma na przykład dość liberalne podejście do liczenia zdolności kredytowej klientów. Przyciąga zwłaszcza osoby, które szukają kredytów we frankach szwajcarskich” – mówi Macierzyński.

„Potwierdzają to również liczby. O ile greckiemu Pol-bankowi nie udało się, przynajmniej na razie, podbić rynku depozytów, to w ciągu dwóch lat działania w Polsce udzielił klientom kredytów i pożyczek na kwotę prawie 6 mld zł. To około 2 proc. wszystkich kredytów udzielonych w Polsce.

Jednak zdaniem Michała Macierzyńskiego, Polbank powinien jak najszybciej poprawić procedury obsługi kredytów. Inaczej klienci mogą się zniechęcić.”, czytamy w dzienniku „Polska”.

„- W ostatnich dniach zostaliśmy zasypani lawiną wniosków o kredyty hipoteczne. Rozładujemy ten tłok jak najszybciej – obiecuje Paweł Maliszewski, dyrektor działu marketingu w Polbanku. – Nasi ludzie pracują już po godzinach – tłumaczy. W rozmowie z ‚Polską’ Maliszewski zadeklarował, że bank pokryje wszystkie koszty powstałe ze względu na opóźnienia z winy banku, na które zostali narażeni klienci. Ci będą jednak najpierw proszeni o złożenie w oddziale banku reklamacji. Będą też musieli udokumentować swoje straty.”, czytamy dalej.

W ostatnich dniach Polbank wprowadził do oferty kolejny produkt – elastyczny kredyt hipoteczny. Kredyt ten umożliwia swobodne regulowanie wysokości rat tak, aby dostosować je do swoich bieżących możliwości. Klienci korzystający z nowej oferty będą mogli w ciągu roku zmienić wysokość nawet 6 rat, a raz w roku zrezygnować z płacenia raty w całości. Możliwość regulowania rat klienci otrzymają już po 12 miesiącach regularnego spłacania kredytu hipotecznego.

Więcej na ten temat w dzienniku „Polska”.