Puchar Mistrzostw Świata w Warszawie

Gillette współpracując z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej (FIFA) od ponad 30 lat, zdecydowała się w tym roku na przywiezienie Pucharu Świata do Polski. Tym symbolicznym gestem firma uczciła wspólnie z kibicami awans polskiej reprezentacji do przyszłorocznych rozgrywek Mistrzostw Świata. Puchar wykonany jest z 18-karatowego złota, ma 36 centymetrów wysokości i waży ok. 5 kilogramów. Do Polski został przywieziony z Zurychu z głównej siedziby FIFA.

Spośród 195 federacji narodowych rywalizujących ze sobą o to najcenniejsze piłkarskie trofeum wyłoniono już 32 reprezentacje, które zaprezentują się w przyszłorocznym turnieju finałowym w Niemczech. Na początku grudnia we Frankfurcie przeprowadzone zostanie losowanie rozstrzygające o tym – kto, gdzie i kiedy zmierzy się w fazie grupowej rozgrywek o Puchar Świata.

Przyszłoroczne rozgrywki o Puchar Mistrzostw Świata będą siódmymi finałami, w których reprezentacja Polski weźmie udział. W sześciu dotychczasowych turniejach biało-czerwoni rozegrali 28 spotkań, z czego 14 wygrali, 5 zremisowali, zaś dziewięć razy musieli uznać wyższość rywali. We wszystkich meczach strzelili 42 bramki tracąc 36. Najwięcej spotkań w reprezentacji, bo aż 21 rozegrał Władysław Żmuda, który spędził na boiskach Mistrzostw Świata 1,807 minut grając w czterech finałach: w Niemczech (1974), Argentynie (1978), Hiszpanii (1982) oraz Meksyku (1986). Zdobywcą największej liczby bramek dla polskiej reprezentacji w Mistrzostwach Świata był Grzegorz Lato, który aż 10 razy umieszczał piłkę w bramkach przeciwników.

W Arkadii Gilette przygotowała dla kibiców piłkarskich wiele niespodzianek, w tym możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z Pucharem Świata. Po jednodniowym pobycie w Warszawie to cenne trofeum zostanie odwiezione do Zurychu.