PZU SA na rzecz bezpieczeństwa MSP

Podczas konferencji przedsiębiorcy mają możliwość dowiedzieć się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo osobiste i bezpieczeństwo ekonomiczne firmy, którą kierują. „Żyjemy w burzliwych czasach. Pojawiło się wiele nowych zagrożeń, którym przedsiębiorcy muszą stawić czoła. Podczas dziewięciu konferencji podpowiemy przedsiębiorcom jak przewidywać zagrożenia, jak się przed nimi zabezpieczać oraz niwelować skutki zdarzeń kryzysowych” – powiedział Rafał Grodzicki Dyrektor Koordynator ds. Ubezpieczeń Finansowych i MSP PZU SA. Program konferencji został podzielony na trzy części.

W pierwszej części major Arkadiusz Kups, jeden z najwybitniejszych polskich specjalistów ds. bezpieczeństwa osobistego i zagrożeń terroryzmem, wraz ze swoimi współpracownikami z Jednostek Specjalnych przedstawia korzyści wynikające z odpowiedzialnego podejścia nowoczesnego przedsiębiorcy do bezpieczeństwa osobistego. Major Kups prezentuje między innymi sposoby postępowania w sytuacjach ekstremalnych związanych z bezpośrednim zagrożeniem bronią białą i palną oraz przedstawia metody postępowania w sytuacji terroru bezpośredniego i kidnapingu.

Druga część spotkania poświecona jest otoczeniu gospodarczemu przedsiębiorstwa i wpływowi czynników mikro i makroekonomicznych na działalność firmy. Prezentowane są stosowane na świecie rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa finansowego przedsiębiorstwa które mogą stać się wzorem dla właścicieli przedsiębiorstw w Polsce.

W trzeciej części konferencji eksperci PZU opowiadają o trudnościach, z którymi najczęściej spotykają się właściciele małych i średnich przedsiębiorstw. Na licznych przykładach ukazują przedsiębiorcom, że zapobiegliwość popłaca.

Pierwsza z cyklu dziewięciu konferencji odbyła się 10 sierpnia w Warszawie, kolejne odbędą się:• 24 sierpnia – Poznań;• 25 sierpnia – Szczecin;• 31 sierpnia – Gdańsk;• 12 września – Lublin;• 15 września – Katowice;• 16 września – Kraków;• 29 września – Wrocław;• 30 września – Łódź. PZU SA jest jednym z nielicznych towarzystw ubezpieczeniowych, które stworzyły fundusz prewencyjny. Możliwość taką daje wszystkim ubezpieczycielom ustawa o działalności ubezpieczeniowej. Środki z funduszu prewencyjnego przeznaczane są przede wszystkim na likwidację zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi oraz ochronę ich mienia.

PZU SA przeznacza corocznie na działalność prewencyjną kilkadziesiąt milionów złotych i jest pod tym względem liderem na polskim rynku ubezpieczeniowym. Tylko podczas tegorocznych wakacji Grupa PZU przekazała 30 gminom nadmorskim z Województw Pomorskiego i Zachodniopomorskiego wysokiej klasy sprzęt ratowniczy o łącznej wartości blisko 2 mln zł. 2 lipca w Kołobrzegu, 30 lipca w Gdańsku i 6 sierpnia na wyspie Wolin odbyły się uroczyste spotkania, podczas których Grupa PZU przekazała przedstawicielom gmin nowoczesne łodzie hybrydowe oraz skutery wodne z platformą ratowniczą. Sprzęt w całości został sfinansowany z Funduszu Prewencyjnego PZU.